GrubSon w trasie i w "Czterech: Gramach!" - Zobacz wideo i zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 12:00
Promujący wydaną pod patronatem Czwórki płytę "Coś więcej niż muzyka" raper wystąpił 17 lutego w audycji „Cztery: Gramy!”. Dzień później zagrał koncert w warszawskim klubie Harlem. Zobacz wideo i zdjęcia!
Dwupłytowy album zawiera trzydzieści pięć utworów. Pierwszy krążek jest stylistycznie jednorodny, natomiast na drugim znajdują się utwory reprezentujące różne gatunki oraz niespodzianki dla fanów.

Poza GrubSonem na płycie można usłyszeć takich artystów jak: Rahim, Abradab, Wojtas, Jaroz, Bu, Metrowy, Jotoskleja, Majkel, Skorup, Vienio, Grizzlee, Bob One, Jarecki, BRK, Junior Stress, Abdul i Koniu, Chleba. Są także raperzy z zagranicy m.in. Chip Fu, Deadly Hunta, Foreign Beggars.

Za produkcję muzyczną krążka odpowiedzialni są: GrubSon, BRK, DiNO, Młody, Gracz, Hajer Boss, PZG.

Przygoda Grubsona (Tomasz Iwańca) z hip-hopem zaczęła się już na początku lat 90. Zainteresowanie tym nurtem muzycznym zaszczepił w nim jego brat Hudy, który zajmował się promowaniem kultury hip-hop w ich rodzinnym mieście – Rybniku. Grubson, zaczął tworzyć na przełomie lat 1997-1998 w grupie Po 3-na różnica. W 2002 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Wolność Słowa, ukazał się również jego debiutancki nielegal pt. „N.O.C.”. Wyprodukowany przez rapera debiut stylistycznie nawiązywał do takich stylów muzycznych jak hip-hop, ruffneck oraz dancehall. W 2007 roku po wygranym konkursie na producencką płytę, GrubSon nagrał utwór „Kodex 3: Wyrok”. W 2009 roku ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany „O.R.S.”.


Wraz z premierą płyty „Coś więcej niż muzyka” rozpoczęła się trasa koncertowa artysty. Poniżej daty koncertów.


6  marca: Wrocław (Klub Alibi)
11 marca: Kraków (Kwadrat)
12 marca: Lublin (Kazik)
13 marca: Bielsko-Biała (Rude Bwoy)
26 marca: Gdańsk (Klub Medyk)

 

Bilety na występ GrubSona w Harlemie (18 lutego) rozeszły się jak świeże bułeczki, a stołeczny klub dosłownie wypełnił się po brzegi fanami dobrego rapu. Zobacz zdjęcia z koncertu! Galerię znajdziesz w ramce po prawej stronie!

 

Czytaj także

D4D w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:52
Ekstrawagancka trójmiejska grupa zaprezentowała swoje nowe oblicze w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naga prawda o polskim hip-hopie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 15:30
Hip-hop w Polsce nie miał okazji normalnie rozkwitnąć, skoro castingowe zespoły przejęły schedę po tych prawdziwych – mówi weteran hip-hopowej sceny Waldemar Wall-E Kasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bunio: Nie jestem rycerzem undergroundu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2011 16:41
Graliśmy na różnych eventach, jakichś dziwnych galach. Dopóki nikt nie ingeruje nam w "art", nie ma problemu – mówi gitarzysta i wokalista alternatywnej formacji D4D.
rozwiń zwiń