Na deskorolkach przywieźli przesłanie pokoju

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 15:05
Polska fundacja będzie wspierać Skateistan – założoną przez Australijczyków w Afganistanie szkołę deskorolkową dla dzieci.
Audio

Na stronę Skateistaniu – szkoły deskorolkowej dla afgańskich dzieci, natknąłem się przeszukując zasoby Internetu– tłumaczy Igor Kowalewski. Jak przyznaje gość Hirka Wrony, w sieci szukał materiału nadającego się na ciekawy artykuł. To odkrycie spowodowało jednak, że oprócz artykułu powstała także fundacja, która różnymi środkami zamierza wspierać Skateistan.

W 2007 roku dwaj australijscy skateboarderzy, Oliver Percovich i Sharna Nolan, udali się z wizytą do Afganistanu. Bardzo szybko uwagę miejscowych dzieci wzbudziły ich, przypięte do plecaków, deskorolki. Skateboarderzy zaskoczeni zainteresowaniem afgańskich dzieci postanowili założyć w Kabulu szkołę jazdy na deskorolce. Tak powstał Skateistan, który ma nieść młodym mieszkańcom ogarniętego wojną domową kraju „przesłanie nadziei, jedności i pokoju”.

Inicjatywę wspierają rządy Kanady, Norwegii, Danii i Niemiec. Już niedługo na rzecz Skateistanu zacznie działać także fundacja Igora Kowalewskiego - Fundacja Pomocy Dzieciom Skateistan PL.

Gość Hirka Wrony przyznaje, że ma bardzo dużo planów związanych z działaniami fundacji. – Chcemy wejść w muzykę, w imprezy – tłumaczy. – Na wiosnę planujemy duże medialne wydarzenie. Będzie to impreza promocyjna z zawodami i różnymi atrakcjami – dodaje.

Więcej w rozmowie Hirka Wrony z Igorem Kowalewskim. Kliknij w ikonę dźwięku w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

"Brelok" szaleje na desce

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 11:04
Snowboard to łatwy sport. Wystarczą trzy dni i każdy nauczy się jeździć – zapewnia Michał Ligocki, jeden z najlepszych polskich snowboardzistów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oddzielić miłość od pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 11:20
Kiedy można podpisać intercyzę? Czy warto? Jak może się to odbić na związku? Odpowiedzi szukała reporterka Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robert Kudelski za ladą sex shopu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 11:42
Najnowsza sztuka Projektu Teatr Warszawa z udziałem Olgi Borys i Roberta Kudelskiego rozgrywa się w sex shopie i domu publicznym. Premiera „Love Boutique” już 10 grudnia.
rozwiń zwiń