Robert Kudelski za ladą sex shopu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 11:42
Najnowsza sztuka Projektu Teatr Warszawa z udziałem Olgi Borys i Roberta Kudelskiego rozgrywa się w sex shopie i domu publicznym. Premiera „Love Boutique” już 10 grudnia.
Audio

– Zawsze, gdy chodzi o seks i pieniądze, rodzą się kontrowersje. W tym spektaklu chodzi zarówno o jedno, jak i o drugie– tłumaczy Robert Kudelski, odtwórca głównej roli męskiej w kontrowersyjnej sztuce „Love Boutique”. O sarkastycznej komedii, która porusza temat współczesnego konsumpcjonizmu, aktor opowiadał w „Poranku” wraz z partnerującą mu w spektaklu Olgą Borys.

„Love Boutique” składa się z dwóch jednoaktówek. – W pierwszej części znajdujemy się w miejscu, gdzie można kupić różne… akcesoria miłosne – tłumaczy Robert Kudelski. – Czyli w sex shopie – bez skrępowania dodaje Olga Borys. W drugim akcie główny bohater udaje się z wizytą do ekskluzywnej prostytutki. Każde z aktorów gra w spektaklu dwie role.

Jak przyznaje Olga Borys, o wiele łatwiej jest jej wcielić się w rolę „ekskluzywnej kurtyzany” niż kobiety, która z niewiadomych przyczyn często odwiedza sex shop. – To dość skomplikowana i przewrotna osoba, która, jak się okazuje w trakcie spektaklu, została w przeszłości bardzo skrzywdzona – wyjaśnia aktorka.

Bohater grany przez Roberta Kudelskiego w pierwszym akcie jest natomiast człowiekiem niespełnionym, niezadowolonym ze swojego życia. – Praca w sex shopie wydaje mu się poniżająca i uważa, że zasługuje na coś więcej – tłumaczy aktor.

Zdaniem Roberta Kudelskiego, spektakl daje widzowi do myślenia i mówi o sprawach, o których na co dzień zapominamy. Porusza zarówno temat intymnych relacji międzyludzkich, jak i feminizmu wszechobecnego we współczesnym dyskursie publicznym.

Premiera „Love Boutique” już 10 grudnia. Projekt Teatr Warszawa gościnnie wystąpi na deskach Teatru Ochota.

Więcej w rozmowie Kuby Marcinowicza z Olgą Borys i Robertem Kudelskim. Kliknij w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Męska odpowiedź na "Monologi waginy"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 09:00
W spektaklu "Dialogi penisa" mężczyzna stoi na świeczniku ze swoją duchowością, cielesnością, naturą, odarty ze wszystkiego – mówi aktor Jakub Wons.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piętno sprawiedliwej Joanny

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 09:00
Nowy film Feliksa Falka opowiada autentyczną historię uratowania żydowskiej dziewczynki przez młodą mieszkankę okupowanego przez hitlerowców Krakowa. Zobacz reportaż z premiery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akustycznie z rockowym pazurem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 14:56
Pierwszego dnia oficjalnej sprzedaży wydawnictwo "MTV Unplugged Kult" na CD i DVD uzyskało status platyny. - Wykonaliśmy krok do przodu - mówił w Czwórce klawiszowiec Kultu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na deskorolkach przywieźli przesłanie pokoju

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 15:05
Polska fundacja będzie wspierać Skateistan – założoną przez Australijczyków w Afganistanie szkołę deskorolkową dla dzieci.
rozwiń zwiń