Jak jeżówka wzmacnia odporność polskiego hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 09:00
Nazwa tego składu wzięła się od rośliny, którą Indianie stosowali w przypadku przeziębień i trudno gojących się ran. Jak Echinacea działa na polski hip-hop i co planuje Proceente? Sprawdził to Numer Raz.
Audio
  • Freestyle w "DJ Paśmie"! Do tego rozmowa o nowych płytach i historii polskiego hip-hopu. Moderuje Numer Raz

 - Nasza przygoda z muzyką zaczęła się pod koniec lat 90. - mówi Siódmy . - Wtedy razem z Pudlem tworzyliśmy jako Echo. nasza pierwsza płyta "Po prostu Echo" najpierw ukazała się na nielegalu, potem została wydana nakładem wrocławskiego Blend Records.
Teraz Siódmy razem z Parkerem i Pudlem stanowia trzon Echinacei . Grupa opublikowała ostatnio nowy klip zatytułowany "Target" . Gościnnie udziela się w nim Numer Raz. Muzykę wyprodukował Zbylu, a skrecze dołozył DJ Danek: - Ten numer przygotowywaliśmy z myślą o pewnej składance - mówi Siódmy. - Jednak nie chcieliśmy promować zośki jako produktu kojarzonego z nielegalnymi używkami, bo uważamy ją za bardzo pozytywny sport. Dlatego kawałek stał się bytem niezależnym od jakiegokolwiek wydawnictwa .
Obecnie Parker pracuje nad solową płytą: - Krążek w całości wyprodukuje O.S.T.R. Adam, podobnie jak ja, ma zajawkę na brzmienie syntezatorów . A, że ma kolekcję tych instrumentów jeszcze z czasów Związku Radzieckiego to na płycie nie zbraknie soczystych radzieckich bitów - śmieje się gość Czwórki.

Nowe wydawnictwo ma na swoim koncie także Proceente. To mixtape "Dzień z Życia Mistrza Ceremonii" , na którym znalazło się 20 numerów nagranych pod wyselekcjonowane instrumentale z Polski i USA. Gościnne zarymowali: Łysonżi, Mały Esz, Emazet, Ciech, Green, Kfiat, Flint, Muflon, Kubson, Siódmy, Entero, Kliford, Igorilla oraz Jan Wyga.

Więcej o przyszłości artystycznych projektów, kolejnych wydawnictwach Aloha Entertainment oraz o ftreestyle'u i historii polskiego hip-hopu dowiesz się słuchając nagrania z "DJ Pasma" . W pliku dołączonym do artykułu znajdziesz też fantastyczną słowną improwizację, którą na żywo w studiu wykonali zaproszeni goście i prowadzący audycje, Numer Raz. Posłuchaj koniecznie!

kul


Czytaj także

Diana Levi: od kościelnej scholi, przez jazz, aż po reggae

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 10:00
We współpracy z niemieckim kolektywem Aldubb wydała właśnie w Berlinie swój singiel na winylu. – Jeśli komuś zależy na tworzeniu muzyki, jeśli muzyka jest dla kogoś życiem, to granice krajów naprawdę nie mają znaczenia – mówi w Czwórce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Set 2quite w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 13:15
Źródło inspiracji producentów muzyki elektronicznej tkwi w twórczości grupy Kraftwerk. Od niej też przygodę z muzyką rozpoczął 2quite, którego set prezentowany był w "DJ Paśmie"
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Shipyard: na początku graliśmy covery Bauhaus i Joy Division

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 13:50
Niebywała sceniczna energia, świetne kompozycje i starannie wypracowane brzmienie - to wszystko sprawia, że The Shipyard traktuje się jak objawienie trójmiejskiej sceny alternatywnej. Czy słusznie? Próbował to ustalić Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń