"Conoce Mi Cuba" - namawia Rei Ceballo

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 11:50
Nagrywał z Korą, Kayah, Mietkiem Szcześniakiem i Maciejem Maleńczukiem. Teraz Rei Ceballo postanowił zrobić pierwszy w Polsce musical o Kubie. Premiera już w lutym.
Audio
  • O pierwszym w Polsce musicalu o Kubie opowiadają jego twórcy

12 lat temu przyjechał z Kuby do Polski, od 10 dowodzi zespołem Calle Sol, który nagrywa autorskie płyty z udziałem gwiazd i koncertuje na największych scenach w całej Polsce i za granicą. Rei Ceballo jest uznanym pianistą, wiolonczelistą, kompozytorem i aranżerem.  
 - Kubańczycy muzykę mają we krwi i ich sposób grania różni się od tego, z którym mamy do czynienia na przykład w Europie - tłumaczy gość "Folk Off-u". - Kubańska szkoła perkusyjna opiera się na pulsacji. Nie można grać jednostajnie, bo to największy błąd. I gra się ręką a nie pałeczkami.
11 lutego w Fabryce Trzciny odbędzie się premiera nowego autorskiego projektu "Conoce Mi Cuba - Poznaj Moją Kubę": - To pierwszy w Polsce musical o Kubie. Na scenie pojawi się latynoski skład, a widzowie poznają kubańskie gatunki muzyczne i zobaczą jak potrafimy się bawić.
W spektaklu wezmą udział: 7-osobowa orkiestra,  5 wokalistów i 5 tancerzy. Każdy z zaproszonych artystów zaprezentuje swoją Kubę, Kolumbię, swój Meksyk i Peru. Po prostu - swoją ojczyznę.
A co Kubańczykom pozwala przetrwać polską zimę i arktyczne mrozy? Goście Maćka Szajkowskiego zgodnie twierdzą: - Dobra muzyka, piękna kobieta i pyszna kolacja. To wystarczy!

Rei
Rei Ceballo w Czwórce

My dorzucamy do tego jeszcze nagranie rozmowy z "DJ Pasma" i wieczór będzie udany. Polecamy!
kul

Czytaj także

Samba i dancehall - bez względu na wiek!

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 17:47
Energetyczne tańce jak brazylijska samba czy jamajski dancehall może tańczyć każdy - przekonują goście Czwórki. Naucz się dancehallowych kroków. Zobacz film!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy kochają tańczyć

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 09:36
Cała Polska tańczy. 500 tys. Polaków powyżej 17. roku życia uczy się tańczyć. W dobrej szkole płaci za to miesięcznie 200 zł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Salsa - zabawa ze zmysłowością

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 12:20
Na trzy listopadowe dni Warszawa stanie się stolicą kultury latynoskiej. Wszystko za sprawą VII Warsaw Salsa Festival.
rozwiń zwiń