Salsa - zabawa ze zmysłowością

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 12:20
Na trzy listopadowe dni Warszawa stanie się stolicą kultury latynoskiej. Wszystko za sprawą VII Warsaw Salsa Festival.
Audio

W dniach 11 - 13 listopada 2011 odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Salsowy, znany pod nazwą Warsaw Salsa Festival. Znakomici tancerze z całego świata opanują stolicę gorącymi, brawurowymi rytmami!
W tym magicznym okresie cała stolica tańczy salsę - nie może zabraknąć i Was! Wirujące falbany, krótkie spódniczki, zmysłowe ponętne ciała, kolorowe makijaże, eleganckie garnitury lub po prostu: miejski, uliczny styl odnajdziesz w samym środku, pozornie ponurego miesiąca, jakim jest listopad!

Jak mówi tancerka i dyrektor artystyczna Festiwalu, Anna Chagowska, salsa to taniec wyjątkowy. – Salsa łączy kultury i społeczności. Tańczona jest na całym świecie, z tymi samymi krokami - w Polsce, w Japonii, Hong Kongu, na Kubie. Podróżując spotykamy ludzi, którzy także interesują się salsą – podkreśla Chagowska.

- Salsa to zabawa ze zmysłowością – mówi gość Czwórki. – Budowanie stylu, wyrażanie siebie bazuje na tym, jak czujemy się w swoim ciele, w jakie gierki gramy, jak flirtujemy. To bardzo erotyczny taniec - dodaje.

Dzięki kubańskiej atmosferze Warsaw Salsa Festival, naszym wybitnym performerom i artystom stolica zmienia się w samo centrum latynoskiego dowodzenia! W tym roku mamy zaszczyt gościć Maykela Fontsa – kubańskiego celebrytę, absolwenta Tropicany, Maykel Fonts po raz pierwszy przybywa do Polski na Warsaw Salsa Festival! Wykształcenie w tańcu klasycznym, tańcach afrokubańskich i rumbie, charyzmatyczna osobowość oraz niezwykła interpretacja muzyki czynią go jednym z najbardziej rozchwytywanych Kubańczyków na międzynarodowej scenie salsowej. Niezwykłe połączenie tańca klasycznego z latynoskimi tańcami ulicznym czynią go mistrzem. Mówią o nim że nawet "białego" nauczy tańczyć rumbę kubańską.


Ponadto, również po raz pierwszy w Polsce - Dvir i Dori jedna z czołowych par na izraelskiej scenie salsowej, mistrzowie bachaty, z ponad 27 milionową publicznością na Youtubie najbardziej rozpoznawalnego pokazu bachaty Te extraño - czyli Jorge Ataca i La Alemana z USA. Pasty i Josta (Curacao/Holandia) – On, wychowany na Karaibach doskonale czuje muzykę, zaraża swym pozytywnym uśmiechem, luzem i swobodą w tańcu oraz ekspresją własnego, niepowatrzalnego stylu. Ona zwiewna, giętka, elegancka i dostojna, nieco chłodna. Razem tworzą bomastyczną ekspresję sceniczną w zouku brazylijskim - najmodniejszym obecnie stylu z grupy carribian dances w Europie.

W tym roku podczas VII WSF nastąpi premiera Zumbathon - maratonu zumby. Zumba to obecnie jeden z najmodniejszych kierunków taneczno-rozrywkowych w USA, który wielkimi krokami wchodzi także do Polski. W kolumbijskim slangu zumba oznacza "baw się i ruszaj", a tak naprawdę to innowacyjna forma fitness zainspirowana latynoskimi rytmami! Festiwalową rozgrzewkę przez 3 dni poprowadzi gwiazda Zumby Herman Melo (Kolumbia/Paryż). Mamy ambicje stać się największym festiwalem promującym wszystkie style latynoskie w Europie. Dziś salsa to już za mało, po wielu latach ludzie oczekują różnorodności. Na imprezach mamy 4 różne parkiety z salsą i mambo, chilloutowym zoukiem oraz kizombą, energetycznymi stylami kubańskimi i jamajskimi oraz zumbą prawdziwą latynoską imprezą, gdzie nie istnieją żadne reguły. Taniec to styl życia, grupowe przeżycie cieszących się ludzi. Przychodzą do nas osoby w każdym wieku - wyznaje Anna Chagowska - dyrektor artystyczna oraz współorganizatorka Warsaw Salsa Festival.

Myślisz, że Warsaw Salsa Festival to wydarzenie tylko dla profesjonalnych tancerzy?
Nic bardziej mylnego! W międzynarodowej atmosferze przewidujemy strefę zajęć dla osób zupełnie początkujących. Czeka na was 80 godzin warsztatów, dogodne lokalizacje w Śródmieściu, brawurowe sławy tańca, najlepsi DJ-e, imprezy do rana. Zaplanujcie warszawski, listopadowy weekend jako przedłużenie tegorocznych wakacji.
Znajdź swój rytm! Poznaj nowych ludzi! Zabaw się z nami podczas VII WSF 11-13.XI. Udowodnimy że tańczyć salsę można już po jednym weekendzie!

UWAGA!!! Zaproszenia na to wydarzenie do zdobycia w "Czwórce":

- w "Poranku" - 10.11 - VOUCHER NA 6 zajęć w SALSA LIBRE;
- w "W 4 oczy" - 8.11 - 1 KURS NA FESTIWALU* + 2 X 6 zajęć w SALSA LIBRE;
- w "Na 4 ręce" - 9.11 - 1 KURS NA FESTIWALU* + 2 X 6 zajęć w SALSA LIBRE;
- w "Bed & Breakfast" - 12.11 - VOUCHER na 6 zajęć w SALSA LIBRE
- w "Kontrkulturze"  - 5.11 - 1 KURS NA FERSTIVALU*
- a także w konkursie Internetowym, który wystartuje  4 listopada - 1 KURS NA FERSTIVALU*

*1 kurs na festiwalu oznacza karnet na 1 kurs tańca na 3 dni warsztatów na poziomie początkującym oraz 4 imprezy dla dwóch osób w ramach festiwalu 11-13.11

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Banksy. Nie ma jak w domu" - książka Steve’a Wrighta

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 10:00
Publikacja ta jest połączeniem przewodnika, reportażu i albumu, będącego hołdem dla sztuki Banksy’ego oraz wnikliwym obrazem kontrowersyjnego artysty, określanego często jako znanego z faktu, że nic o nim nie wiadomo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka poleca: "Krzyk 4"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 11:30
Film już dostępny na DVD i Blu-ray.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne premiery!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 14:00
Na DVD właśnie ukazały się: film i serial uhonorowane Złotymi Globami i nagrodami Emmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tej jesieni otoczą Cię wampiry z Bon Temps...

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 09:50
"Gorzej niż martwy" już w księgarniach!
rozwiń zwiń