Uniqplan - brzmią jak z Wysp Brytyjskich

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 13:20
Wiele osób uważa, że Uniqplan to zespół zagraniczny. Tymczasem chłopaki pochodzą z Polski i nie wstydzą się tego.
Audio

- Cieszymy się, że słuchacze myślą, że jesteśmy z zagranicy, ale jesteśmy z Polski i nie wstydzimy się tego - mówią Michał i Konrad z Uniqplan. - Język angielski jest dla nas językiem świata. Nie ma nic dziwnego w tym, że się śpiewa w tym języku. Zależy nam też na graniu dla szerszej, światowej publiczności - dodają.

Michał kiedyś robił głównie muzykę instrumentalną. Od kilku lat śpiewa i tyle właśnie istnieje Uniqplan.  - Wcześniej nie do końca wierzyłem w siebie i współpracowałem z innymi wokalistami - przyznaje frontman Uniqplanu.
Konrad i Michał przyznają, że wszyscy członkowie zespołu lubią muzykę nowoczesną, elektroniczną.

- Mieliśmy szczęście wychowywać się w tych czasach, kiedy ta muzyka powstawała: Depeche Mode Joy Division itd. Dziś realizujemy swoje fascynacje  - mówi Konrad.
Nowa płyta zespołu Uniqplan jest już nagrana. Zosatała zrobiona w jednym z warszawskich studiów, a na mastering jedzie do Londynu. - Staraliśmy się, żeby to brzmiało jak najfajniej - mówią. Fani zespołu nową płytą będą mogli się cieszyć już wczesną wiosną.

Posłuchaj załączonej rozmowy Bartka Koziczyńskiego z Konradem i Michałem z Uniqplanu.

(pj)

Czytaj także

Energia z autobusu pobudziła Lublin!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 12:43
Po dwóch tygodniach juwenaliowych wrażeń przyjazd Red Bull Tourbus do Lublina rozbudził 2 500 studentów do dalszej zabawy. Uniqplan i Vermones, młode zespoły wyłonione w ramach konkursu Rytmy Młodych, przygotowały muzyczny grunt pod występ Abradaba.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjątkowy plan, czyli Uniqplan w "DJ paśmie"! - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 15:02
Uniqplan to mieszanka indie rocka, new wave, alternative, rocka progresywnego, synthpopu i wielu różnych gatunków, nacechowana dużą dawką emocji oraz charakterystyczną gitarą solową.
rozwiń zwiń