Energia z autobusu pobudziła Lublin!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 12:43
Po dwóch tygodniach juwenaliowych wrażeń przyjazd Red Bull Tourbus do Lublina rozbudził 2 500 studentów do dalszej zabawy. Uniqplan i Vermones, młode zespoły wyłonione w ramach konkursu Rytmy Młodych, przygotowały muzyczny grunt pod występ Abradaba.

Parna atmosfera od rana powodowała obawy przed deszczem, ale koniec końców jedyne, co spotkało publiczność to grad przebojów w wykonaniu legendy Kalibra 44 oraz melodyjnych rockowych utworów w wykonaniu młodych zespołów. Kapele pokazały, że tradycja gitarowego grania nie jest im obca i potrafią ją twórczo połączyć z najświeższymi trendami w muzyce.

– Wychowaliśmy się na Joy Division, a dzisiaj nasza inspiracja to MGMT – tak przedstawił się nam Uniqplan. Podobne inspiracje z łatwością wyczuliśmy w muzyce częstochowskiego Vermones.

Koncert w Lublinie
odbył się w ramach majowej trasy Red Bull Tourbusa, mobilnej sceny na dachu autobusu, która od 5 maja przemierza Polskę dowożąc wszędzie dobrą muzykę na żywo.

– Graliśmy na różnych scenach, ale na takiej jeszcze nie. Autobus trochę się buja, co daje specyficzny flow naszemu graniu – naprawdę grając na jego dachu człowiek czuje, że żyje – mówili muzycy z Uniqplan.

Lubelski przystanek był czwartym na całej trasie, a Tourbus już w nocy pędził do Olsztyna, gdzie na jego dachu 19 maja zagrają Futuristen, laureaci zeszłorocznej edycji konkursu Neony, oraz król hip-hopowej imprezy – Tede.

Majową trasę zakończy przystanek w Grodzie Kraka, gdzie O.S.T.R. oraz God's Gotta Boyfriend i Dead On Time zaprezentują się tuż przed Wawelem. Wszystkie młode kapele z majowej trasy wezmą udział w jarocińskim konkursie młodych kapel, a najlepsze z nich wystąpią ponownie na dachu autobusu w ramach tego legendarnego festiwalu w połowie lipca.


KOLEJNE MAJOWE PRZYSTANKI RED BULL TOURBUS:

19 maja Olsztyn
(godz.17:30-21:00), Kortowo
Artyści: Futuristen, Neony i TEDE

22 maja Kraków (godz.17.00 - 22.00), Bulwary Wiślane przy ul. Smoczej
Artyści: Dead on Time, God's Gotta Boyfriend i O.S.T.R.

Wstęp na wszystkie koncert jest wolny!

 

KaW/materiały prasowe

Czytaj także

ABRADAB nadał rytm Wrocławiowi!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 13:41
Mamy za sobą pierwszy koncert w ramach juwenaliowej trasy Red Bull Tourbus. 10 maja na terenie Politechniki Wrocławskiej na mobilnej scenie zagrały zespoły Mouga i Alien Autopsy. Gwiazdą wieczoru był Abradab, na którego koncert przybyło 12 000 osób!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Bull Tourbus odjechał z kolejnego przystanku: Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 13:36
W czwartek 12 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej w ramach tygodnia juwenaliowego odbył się drugi przystanek Red Bull Tourbus. Dwa młode zespoły rockowe: The Ploy i Noko zagrały dla trójmiejskiej publiczności wprost z dachu autobusu! Największą atrakcją wieczoru był występ Fisz & Emade, którzy zagrali przed 6 000 publicznością!
rozwiń zwiń

Czytaj także

NOKO zagrał na żywo w Czwórce! - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 15:00
Tego nie można było przegapić! W DJ Paśmie, o godzinie 22.30 odbył się koncert zespołu NOKO! Był to kolejny już występ muzyków w Czwórce, w ramach Red Bull Tourbus!
rozwiń zwiń