X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dużo emocji i życiowe historie. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 15:22
W programie odwiedziliśmy m.in. Rzeszów. Tamtejszy Teatr im. Wandy Siemaszkowej opanowały emocje: "Miłość i gniew".
Audio
  • Najciekawsze wydarzenia i premiery teatralne (W to mi graj/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/lapandr

Dramat brytyjskiego dramatopisarza Johna Osborne'a to manifest niezgody na stagnację dnia codziennego. W manipulacji uczuć, ciągłej zmianie nastrojów i brutalnej szczerości dostrzega on lekarstwo, które jednak w każdej chwili okazać się może trucizną. W "Miłości i gniewie" ukazuje skrajne wcielenia miłości pomiędzy czwórką głównych bohaterów. - To dramat oparty na wielkich emocjach. Scena jest ustawiona tak, że widzowie znajdują się po obu stronach zbudowanego przez nas pokoju. Są bardzo blisko aktorów, więc nie ma miejsca na kłamstwo, każdy fałsz jest przez nich natychmiast wyczuwany. To fascynujące, bo odgrywając tę historię muszę za każdym razem przeżywać ją na nowo - mówiła w rozmowie z Czwórką aktorka Monika Kulczyk, która wciela się w tym spektaklu w jedną z głównych ról.

Więcej o spektaklu w "Siemaszce" - w nagraniu rozmowy. W audycji także połączyliśmy się telefonicznie z autorką projektu Spotkania Teatrów Ulicznych "Machina Teatralna" w Świdniku, a także z organizatorem Festiwalu Teatrów Alternatywnych i Monodramistów "Wyżyna Teatralna" w Rudej Hucie. Sprawdziliśmy też, jak do najmłodszych słuchaczy wychodzi Teatroteka. Posłuchaj także nagrania całej audycji "W to mi graj", 3.08.2019 >>>

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji:  3.08.2019

Godzina emisji: 12.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Teatry. Święto teatru na "wyciągnięcie ręki"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 17:30
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" łączy dwa światy - wizualny i dźwiękowy. Tegoroczna odsłona potrwa do 27 maja i tradycyjnie odbywa się w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót na musicalowe studia. Tym razem w Akademii Królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 14:01
Rafała Supiński jakiś czas temu, będąc w Londynie, postanowił zdawać do Akademii Królewskiej w Wielkiej Brytanii. Udało mu się zdać egzaminy. Za rok będzie absolwentem tej samej szkoły co Elton John. 
rozwiń zwiń