Kurza celebrytka Fatima odwiedzi Czwórkę!

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 20:00
W Warszawie mieszka najpopularniejsza kura w sieci. W sobotę, wraz z właścicielem Mateuszem Ramusem, przybędzie do studia Czwórki!
Kura Fatima nauczyła się żyć ze swoim człowiekiem w pełnej symbiozie. Zdarza się jej zasnąć w fotelu, a jeśli jest głodna, potrafi zjeść część kanapki
Kura Fatima nauczyła się żyć ze "swoim" człowiekiem w pełnej symbiozie. Zdarza się jej zasnąć w fotelu, a jeśli jest głodna, potrafi zjeść część kanapkiFoto: mat. prywatne/źr. Facebook.com

Kura ma swój profil na Facebooku i rzeszę fanów,  którym nie jest obojętny jej los. Jej historia zaczęła się w klatce, a planem na życie było zrobienie z niej maszyny do składania jajek. Pewnego poranka Mateusz pojawił się na kurzej fermie i zapakował Fatimę do pudła. Od tej pory stała się ona prawdziwą kurą domową.

O ogromnej pasji do ratowania zwierząt opowie Mateusz Rumas, a w studiu Czwórki pojawi się także sama Fatima.

Poza tym Aleksandra Opala przygotuje kolejne filmowe danie. Tym razem zaserwuje kubańskie kanapki a la Carl Casper z filmu "Chef". Cubano to kanapka, która musiała dotrzeć do Stanów Zjednoczonych, żeby otrzymać własną narodowość.

***

Na audycję "Pasjonauci" zapraszamy w sobotę (28.11) w godz. 17.00-18.00. Audycje prowadzi Beata Kwiatkowska.

mg

Czytaj także

Pluszowy pies promuje adopcję i zwiedza świat

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 11:00
Pocker to maskotka, którą podróżnicy przekazują sobie z rąk do rąk i zabierają w najdalsze zakątki świata. Pies ma pewną misję - zachęca ludzi do adopcji bezdomnych zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Dąbrowski obala mity na temat kotów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 10:00
Powszechnie sądzi się, że koty zostały oswojone przez Egipcjan, a te czarne przynoszą pecha. Janek Dąbrowski sprawdził, ile w tym prawdy i wyszukał ciekawe informacje o tych zwierzętach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Las oczami zwierząt. Co widzą ważka, sowa i żaba?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 17:00
- Dzięki specjalnym goglom możemy spojrzeć na leśny świat z perspektywy zwierząt. A to, co widzimy zachwyca - mówi Michał Bachowski, dziennikarz portalu F5.
rozwiń zwiń