Astro-faza. Polka podbija astronomiczny świat nauki

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 15:50
Gwiazdy to jej specjalność. Zofia Kaczmarek ma 18 lat, a na swoim koncie zwycięstwo w międzynarodowej olimpiadzie astronomicznej. To nie pierwszy jej sukces. Co jeszcze chce osiągnąć?
Audio
  • Jak przebiegają olimpiady astronomiczne i co można wyczytać z gwiazd? Rozmowa z Zofią Kaczmarek (PR, 30.04.2016)
O tym, co można wyczytać z gwiazd i dlaczego warto brać udział w olimpiadach przedmiotowych rozmawialiśmy w Czwórce z Zofią Kaczmarek
O tym, co można wyczytać z gwiazd i dlaczego warto brać udział w olimpiadach przedmiotowych rozmawialiśmy w Czwórce z Zofią KaczmarekFoto: Pixabay.com/Public Domain

Jako mieszkanka Torunia, czyli miasta Kopernika Zofia Kaczmarek uważa, że astronomia była jej zapisana... w gwiazdach, bo od zawsze to właśnie ta dziedzina nauki była jej pasją. - Już jako dziecko uwielbiałam chodzić do planetarium, a w gimnazjum zapisałam się do kółka astronomicznego - wspominała w Czwórce. - Od tego czasu zaczęłam patrzeć w niebo bardziej świadomie, uczyłam się o gwiazdach. To okazało się niezwykle satysfakcjonujące, bo na niebie można odkryć wiele piękna.

Zofia Kaczmarek zdradzała w rozmowie z Czwórką, co najbardziej zaskoczyło ją podczas międzynarodowych etapów olimpiady astronomicznej i mówiła, co czekać ją będzie w Indiach, do których już niebawem wybiera się na kolejne zawody o tej tematyce.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Zofia Kaczmarek (miłośniczka astronomii)

Data audycji: 30.04.2016

Godzina audycji: 17.00

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Islandia. Polka pisze historię tamtejszego teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:00
W Islandii zakochała się, gdy po raz pierwszy usłyszała utwory Sigur Rós. W islandzkim teatrze - przy okazji pisania pracy na Akademii Teatralnej w Warszawie. Nas Maja Skrońska zabiera za kulisy islandzkiej sceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cheerleaderki. Królowe hali sportowej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 15:00
- Z jednej strony to pasja, z drugiej dodatkowa praca - mówią cheerleaderki z Bell Arto i tłumaczą, jak radzą sobie ze studiami, treningami i zainteresowaniem mężczyzn.
rozwiń zwiń