Mateusz Damięcki: najbardziej interesuje mnie autentyczność

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 13:25
- Nieprzeciętność zaczyna się wtedy, kiedy, zupełnie niezależnie od siebie, zaczynasz robić rzeczy które odróżniają Cię od innych - mówi Mateusz Damięcki, aktor, członek kapituły Czwórkowego konkursu "Nieprzeciętni 2018".
Audio
  • Mateusz Damięcki opowiada o Nieprzeciętnych i swoich pasjach (Czwórka/Pasjonauci)
Mateusz Damięcki
Mateusz DamięckiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Najważniejszym aspektem nieprzeciętności, jest to, że robisz to mimo wszystko - wyjaśnia gość Beaty Kwiatkowskiej. - Są tacy ludzie, którzy mają chęć działać, ale są  też tacy, którzy tę chęć wspomagają działaniem - dodaje.

Mateusz Damięcki w swoim zawodzie też dostrzega nieprzeciętnych. Dla aktora to Ci, którzy potrafią współpracować, współgrać, pracować z zespołem i dla zespołu. - Nieprzeciętny to jest człowiek, który oddaje siebie dla jakiejś sprawy, wykorzystując to, co ma w sobie najlepszego - swoje talenty - precyzuje. 

Poznaj Czwórkowych Nieprzeciętnych 2018

W Czwórce opowiada o pułapkach aktorstwa, o swoich podróżach i wspomnieniach z nimi związanymi, o działalności charytatywnej. W "Pasjonautach" zdradza jakiego Nieprzeciętnego będzie szukał w Czwórkowym konkursie, czemu autentyczność i działania oddolne są dla niego tak ważne? Zaprasza również na filmy ze swoim udziałem, które już wkrótce trafią do kin. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Mateusz Damięcki (aktor, członek jury konkursu "Nieprzeciętni 2018")

Data audycji: 14.04.2018

Godzina audycji: 11.17

pj

Czytaj także

Karol Wójcicki: Nieprzeciętny to dla mnie ten, który zaraża pasją

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 13:00
- Mogę nie znać się na kamieniach albo na malarstwie, ale umiem docenić pasję, która jest w człowieku - mówi Karol Wójcicki, jeden z jurorów tegorocznej odsłony Plebiscytu Nieprzeciętni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać baletnicą? "Trochę talentu, ale przede wszystkim lata pracy"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 15:20
To zawód dla wysportowanych, czujących rytm i lubiących wyzwania. Taniec klasyczny to nie tylko różowa "paczka" i baletki. To także wysiłek i lata nauki.
rozwiń zwiń