X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wiemy kogo mamy w rodzinie?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 12:54
Święta zwykle spędzamy w rodzinnym gronie. Czy przy wigilijnym stole mogłoby zasiąść więcej naszych krewnych?
Audio
  • Od czego zacząć tworzenie swego drzewa genealogicznego? (Pasjonauci/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: tomertu/Shutterstock.com

Trwają przygotowania - lepienie pierogów, pieczenie ciast. To doskonały czas na rozmowę o przeszłości i przodkach naszej rodziny. Rozmowy z dziadkami to skarbnica informacji, które można wykorzystać do stworzenia drzewa genealogicznego lub współpracy z genealogiem. 

- Pomagamy ludziom w wyszukiwaniu informacji na temat ich rodzin, przodków. Odpowiadamy na pytania dlaczego przodkowie wyemigrowali z Polski lub też co się z nimi stało - wyjaśniają genealożki, Kinga Urbańska i Karolina Szlęzak. - Rozwiązujemy detektywistyczne zagadki i rodzinne tajemnice. Żeby było łatwiej stworzyłyśmy Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce - dodają. 

Ekspertki podkreślają jak bardzo skomplikowane mogą być rodzinne poszukiwania korzeni, bo dziadków (i babć) mamy czterech, pradziadków szesnastu, a prapradziadków trzydziestu dwóch. - Osoby, które zwracają się do nas o pomoc mówią, że żałują, że tak późno zajęli się rodzinną historią - zdradzają. Od czego zacząć więc poszukiwania? Co spisywać? Kiedy sięgnąć po dawne zdjęcia, a kiedy biec do archiwum po dokumentacje metrykalne, podatkowe czy spisy ludności? Jakie sukcesy i odkopane ciekawostki mają już na swoim koncie genealożki? O tym, w nagraniu audycji. 


***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Kinga Urbańska i Karolina Szlęzak (Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce)

Data audycji: 22.12.2018

Godzina audycji: 11.09

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seweryn Kubicki: metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 17:30
Seweryn Kubicki jest piechurem. Chodzi wszędzie tam, gdzie go nogi poniosą. Ostatnio często niosą go do puszczy. - Ciągnie mnie do natury. Nie lubię dużych miast. Gubię się w nich. Metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto Ty jesteś? Na odpowiedź masz 90 sekund

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 13:27
- Konkurs "Kto Ty jesteś" odbywa się w ramach mini festiwalu "Jesteśmy w domu" - mówi Dorota Serwa z Filharmonii w Szczecinie. - Cały czas oscylujemy wokół pytań: "Gdzie jesteśmy?", "Kim jesteśmy?", "Dlaczego się tu znaleźliśmy?". 
rozwiń zwiń