Górskie szlaki z lat 70. Kto nas uczył jak być "eko"?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 17:44
W tej odsłonie Archimapy usłyszeliśmy m.in. o pomniku ze śmieci. Rzeźbie składającej się wyłącznie z samych odpadków, która ma być przestrogą i lekcją, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w temacie ochrony środowiska.
Audio
  • Jak dbaliśmy o środowisko 15, 30 i 50 lat temu? (Archimapy/Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Felix Wolf

Z okazji Dnia bez Śmiecenia w Archimapie cofnęliśmy się się do lat 70. 90. XX wieku i do roku 2005, żeby sprawdzić, jak wtedy wyglądała nasza świadomość ekologiczna.

Makieta przedstawiająca Giewont wykonana z plastikowych butelek i puszek, harcerze stojący na straży czystości polskich szlaków górskich, pro-ekologiczne wystawy, które straszyły turystów w schroniskach. 

Kogo częściej udawało przyłapać na gorącym uczynku? Śmiecących dorosłych czy młodzież? Jak wyglądała walka o czyste środowisko w przeszłości? Zapraszamy do wysłuchania nagrania przygotowanego przez Mateusza Gołębiewskiego. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Materiał przygotował: Mateusz Gołębiewski

Data audycji: 11.05.2019

Godzina audycji: 11.43

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadalne sztućce - kuchnia, design i ekologia spotykają się w jednym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:34
Pyszne talerze i smakowite łyżki to nie fikcja! Martyna Ochojska, Dominika Wysoglad i Joanna Jurga, trzy młode projektantki, wpadły na pomysł stworzenia czegoś, co od dawna śniło się łasuchom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Weźmij miodu" dla choleryka i melancholika

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 11:00
- W książce Stanisława Czernieckiego z 1682 roku, najstarszej polskiej książce kucharskiej, miód występuje tylko cztery razy - mówi Piotr Zwierzchowski, ekspert z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. - Wbrew pozorom świadczy to jego ogromnej popularności - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biologia i design. Produkcja bez odpadów

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 12:38
Od 2021 roku w krajach UE ma obowiązywać zakaz sprzedaży opakowań foliowych. Być może świetną alternatywą dla nich są kompostowalne i jadalne opakowania Róży Rutkowskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Stachowicz. Jak uchronić  świat przed sobą?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 16:27
Dr Izabela Stachowicz mieszka i pracuje w Wenezueli, ale właśnie powróciła do Polski, by pokazywać, jak ogromnych zniszczeń dokonuje się na tamtejszej, i nie tylko, przyrodzie.
rozwiń zwiń