X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Historia pszczół" - nienużąca pogadanka o pszczołach

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 11:59
To nie jest podręcznik do nauki o owadach. Opowieść snuta trójtorowo zabiera nas w podróż do 1857, 2007 i 2097 roku. Te lata łączy los pszczół - opowieść trudna, niezwykła i edukacyjna. 
Audio
  • Kinga Kasperek, literaturoznawca opowiada o książce "Historia pszczół" (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

"Historia pszczół" to do bólu prawdziwa powieść doskonale ukazująca meandry ludzkiej psychiki, napięcia między rodzicami i dziećmi, dojmującą szarość dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki o lepsze jutro.

Czytaj także:
pszczoły 1200.jpg
Warto kochać pszczoły i liczyć je

- Autorką "Historii pszczół" jest Maja Lunde, norweska pisarka. Książka została wydana w 2016 roku i już jest bestsellerem w 15 krajach - mówi Kinga Kasperek, literaturoznawca. - Opowiada historię trójki bohaterów Wiliama, George i Tao, każdy z nich jest związany z pszczelarstwem - dodaje. 

 Czytelnik w tej historii obcuje z konstruktorem uli, pszczelarzem i robotnicą, ludzką pszczołą, która zapyla kwiaty, gdy pszczół na świecie już nie ma.  - To, co w tej powieści jest wyjątkowego, to to że mamy fajną narrację, fajną historię, a jednocześnie możemy bardzo łatwo zobaczyć, jak nasze środowisko się zmieniło, jak bardzo pszczoły są potrzebne - mówi specjalistka od literatury. 

Do jakich światów zabiera nas norweska pisarka? Jakie życie pszczół prezentuje? I co daje nam ta opowieść w 2018 roku? Zapraszamy do wysłuchania opowieści ze "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 10.50

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wymieranie pszczół. Czy bez nich czeka nas zagłada?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 17:46
- Dwie trzecie głównych produktów, którymi żywi się ludzkość, pochodzi od zapylaczy, czyli w dużej mierze pszczół - tłumaczył Robert Chrzanowski ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ule jako dzieła sztuki. Pomogą ratować pszczoły?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 13:33
Pszczele domki mogą przypominać prawdziwie designerskie obiekty. Udowadnia to Małgorzata Czekajło, której ule - małe dzieła sztuki - mają m.in. zachęcać mieszkańców miast do zakładania własnych pasiek.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń