Jaka moda panuje w Watykanie?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 11:30
10 stycznia odbędzie się premiera drugiego sezonu "Młodego papieża". Na serial w reż. Paolo Sorrentino spojrzymy pod kątem kostiumów. 
Watykan
WatykanFoto: Shutterstock

W serialu po raz kolejny występuje Jude Law, który w poprzedniej odsłonie zagrał postać Piusa XIII - pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła katolickiego. Tym razem papieżem będzie jednak John Malkovich. Gościnnie pojawią się także Sharon Stone i Marilyn Manson.

Jaki styl dominuje w Watykanie od lat? Opowie o tym historyczka mody - Zuzanna Zubka- Chmielewska.

***

Na "Pasjonautów" w sobotę (4.01) po godz. 11.05 zaprasza Beata Kwiatkowska.

Zobacz więcej na temat: Czwórka serial moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pończochy i wachlarze. Tak damy stroiły się na bal

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 17:30
Suknie w kolorach pastelowych, rozmytych i łagodnych z daleka zapowiadały nadejście panny na wydaniu. - Młodej dziewczynie nie wypadało rzucać się w oczy. Mogła mieć perły, mogła mieć prawdziwe kwiaty, ale nic więcej. Wszystko natomiast zmieniało się po ślubie - opowiada Irena Kubiak, autorka książki o życiu w XIX-wiecznych dworkach kresowych.   
rozwiń zwiń