Brainly - edukacyjna przestrzeń online

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 15:52
- Brainly jest największą na świecie społecznością edukacyjną pomagającą uczniom, a także ich rodzicom uzyskiwać odpowiedzi z tematów edukacyjnych i przechodzić od pytania do zrozumienia. Na całym świecie Brainly ma już 350 mln. użytkowników - mówi Michał Gwiazdowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/khamkhor
ubrania szafa moda 1200.jpg
Drugie życie dla naszych ubrań. Jak przerabiać stare ubrania?

Brainly to start up, który wyrasta z pasji edukacyjnej i gromadzi młodych pasjonujących ludzi. - Na pewno każdy z naszych użytkowników nosi ze sobą swoją własną historię. Tych użytkowników i historii mamy już dużo, bo 350 mln. osób trafia do nas miesięcznie na całym świecie i na pewno każdy przynosi swój unikalny problem, lub unikalne rozwiązanie - tłumaczy gość audycji. - Brainly jest platformą pytań i odpowiedzi. Każdy ma na swojej ścieżce czasem problem edukacyjny i Brainly jest po to, żeby ten problem rozwiązywać.


Posłuchaj
15:02 Czwórka/Pasjonauci - platforam Brainly 09.01. 2021.mp3 W audycji mówimy o międzynarodowej platformie Brainly - społeczności edukacyjnej pomagającej uczniom (Czwórka/Pasjonauci)

 

Platforma pochodzi z Krakowa, została założona 10 lat temu i teraz obecna jest w 35 krajach na całym świecie. Najczęściej z niej korzystają uczniowie, ale ostatnio w dużym stopniu również rodzice. W czasie pandemii zyskała około 150 mln użytkowników i stała się jednym z największych narzędzi do nauki nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Czworka snowboard popr.jpg
Zabawa, sport i dużo dobrej muzyki - spędź z nami ferie 2021!

- W 2020 roku edukacja się zmieniła się i my staramy się pomóc w tej ścieżce edukacyjnej wszystkim uczniom uczącym się w domach. My jako platforma jesteśmy skoncentrowani na tym momencie, kiedy uczeń ma problem z zadaniem i oczywiście w tym starym świecie, tej pomocy szukał często na korytarzu szkolnym prosząc o pomoc kolegę, lub w domu kogoś z bliskich - wyjaśnia ekspert. - Edukacja jest jednym z obszarów naszego życia, który przenosi się do świata cyfrowego i w pewnym sensie łatwiej jest uzyskać pomoc online niż offline. Zadając pytanie na Brainly dostajemy dostęp do platformy z milionami ludzi, którzy są w stanie nam pomóc.

Zobacz także:Można korzystać już ze stworzonej bazy pytań i odpowiedzi. W polskiej bazie znajduje się około 5 mln. rozwiązań, można również uzyskać odpowiedź od użytkowników platformy, wśród których, oprócz uczniów i studentów są również eksperci. 


***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Michał Gwiazdowski (Brainly)

Data emisji: 09.01.2021

Godzina emisji: 11.15

aw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak nauka zdalna wpływa na rozwój dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 23:35
Długie godziny spędzone przed komputerami nie sprzyjają zdrowiu i samopoczuciu dzieci. Warto poszukać form aktywności, które mogą ten czas w jakiś sposób zrekompensować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadzór pedagogiczny i ochrona dzieci". Resort edukacji i nauki podał priorytety na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 23:13
 - Wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, a także weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które właśnie spływają do ministerstwa - to plany resortu na 2021 rok wymienione przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
rozwiń zwiń