O życiu psów wystawowych i ich właścicieli

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 11:00
W najbliższej odsłonie audycji wybierzemy się na wystawę psów rasowych. Jakich poświęceń wymaga przygotowanie czworonoga do tego typu pokazów? 
Wystawianie psów rasowych wiąże się z długotrwałymi przygotowaniami  nie tylko treningowymi, żeby czworonóg jak najlepiej zaprezentował się przed sędziami, ale też wizualnymi.
Wystawianie psów rasowych wiąże się z długotrwałymi przygotowaniami – nie tylko treningowymi, żeby czworonóg jak najlepiej zaprezentował się przed sędziami, ale też wizualnymi.Foto: Shutterstock/Miriam Doerr Martin Frommherz

Za zdobywanymi przez hodowców trofeami nierzadko kryją się lata doświadczeń, ciężkiej pracy, a także niemałe koszty, które trzeba ponieść, aby pupil mógł zostać uznany za jednego z najpiękniejszych. Wystawianie psów rasowych wiąże się z długotrwałymi przygotowaniami - nie tylko treningowymi, żeby czworonóg jak najlepiej zaprezentował się przed sędziami, ale też wizualnymi. Musi zaliczyć psiego fryzjera, poddać się strzyżeniu, czesaniu, a czasem nawet farbowaniu. To nie jest tanie hobby - przekonują właściciele psów rasowych - Poza tym ważne i czasochłonne jest samo wyszkolenie psa pod kątem wystawy. Nie wystarczy wziąć go na smycz i wyprowadzić na ring. Musi on stanąć przed obcą osobą, dać się obejrzeć, dotknąć, pokazać zęby i nie zwracać uwagi na inne zwierzęta. Naszą przewodniczką będzie Dominika Rybarczyk. Tematem zajmiemy się po godz. 9.00.

O godz. 9.00 Adam Rębacz z MHP zaprosi na weekendową imprezę w Muzeum Historii Polski - Konwent Gier "Zagrajmy w Historię".  Wydarzenie zgromadzi miłośników planszówek historycznych z całej Polski - turniej gier bitewnych, warsztaty z malowania figurek i systemu gry. Po godz. 11.00 odwiedzi nas Klaudia Błasik. Wiek XXI należy do kobiet. Mogą wreszcie pokazać swoją silę i sprawczość. Na ringu też spisują się świetnie, co udowodni nasza gościni. A boks to nie tylko sprawność fizyczna, ale też - tak ważna dzisiaj - siła psychiczna.

***

Na "Pasjonautów" - w sobotę (13.04) o godz. 9.00 - zaprasza Marta Hoppe.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka pies modelki hobby
Czytaj także

Motocykl dla Jamesa Hetfielda. Polscy customerzy zachwycili świat

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 11:20
Amerykanie zachwycili się motocyklem z Rzeszowa. Customowy pojazd Game Over Cycles zdobył cztery nagrody na prestiżowej imprezie Daytona Bike Week. Znakomity projekt Polaków docenili nie tylko jurorzy, ale też James Hetfield z zespołu Metallica.
rozwiń zwiń
Czytaj także

City break - 30 pomysłów na tani weekend w Europie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 11:50
City break to krótki i tani weekendowy wypad najczęściej do jednego z europejskich miast. Takie wyjazdy, dzięki tanim liniom lotniczym, stały się popularną formą spędzania wolnego czasu. - To hobby, które uzależnia i rozbudza potrzebę poznawania świata - mówi podróżniczka i blogerka Anna Konecka.
rozwiń zwiń