Opus Elefantum Bedroom - kołderkowa muzyka ambientowa w Młodszej Siostrze

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2024 17:45
Po krótkiej przerwie ekipa Opus Elefantum wraca do organizacji imprez. - Najbliższa to Opus Elefantum Bedroom, która odbędzie się w klubojadalni Młodsza Siostra - mówi Marta Bartanowicz z kolektywu. - Będzie chill, kołderkowo i komfortowo.
Marta Bartanowicz i Janusz Jurga zapowiadają Opus Elefantum Bedroom. Na zdjęciu z prowadzącym audycję Adamem Smolarkiem
Marta Bartanowicz i Janusz Jurga zapowiadają Opus Elefantum Bedroom. Na zdjęciu z prowadzącym audycję Adamem SmolarkiemFoto: Czwórka
  • Opus Elefantum Bedroom, odbędzie się już 19 maja w klubojadłodajni Młodsza Siostra. 
  • O wydarzeniu, a także o działalności kolektywu i labelu w Czwórce opowiadają jego założyciel Maciej Jurga i Marta Bartanowicz.  

Opus Elefantum - kto założył kolektyw?

Opus Elefantum w 2017 roku założyli Maciej i Janusz Jurga. - Zakładaliśmy to miejsce z myślą o naszej muzyce - o mojej i Janusza, ale dość szybko pojawiło się zainteresowanie ze strony innych twórców - mówi w Czwórce Maciej Jurga. - Nawiązaliśmy współpracę m.in. z Tomaszem Turskim, i tak to się rozwinęło. Ta chęć współpracy z innymi twórcami nadal się utrzymuje. Osoby, które się pojawiają są dowodem na to, że jest potrzeba rozwoju tej koncepcji, ale to jest też coś, co po prostu łączy ludzi.

Opus Elefantum to muzyczny także niezależny label, w katalogu którego można usłyszeć najróżniejszą muzykę - od piosenki autorskiej, przez ambient, różne odcienie elektroniki, shoegaze aż po black metal. Mają na koncie ponad 50 wydawnictw, które niejednokrotnie można było usłyszeć w Polskim Radio czy przeczytać o nich na łamach największych polskich gazet.

Kto zagra na Opus Elefantum Bedroom?

W ramach Opus Elefantum  nagrywają m.in. Klaudia Miłoszewska, Michał Krawczuk, artysta stojący za projektem By The Spirits, Bałtyk (Michał Rutkowski), oraz założyciel kolektywu Janusz Jurga. 

- Wszyscy oni wystąpią już w niedzielę 19 maja 2024 w Młodszej Siostrze. Ta edycja wydarzenia nazywa się Opus Elefantum Bedroom, bo właśnie będzie nieśpiesznie, ambientowo-bedroomowo - opowiada Marta Bartanowicz. - Tym razem będzie spokojniej i mniej imprezowo, co nie oznacza, że będziemy spali, ale będzie chill, kołderkowo, i komfortowo.


Źr. Youtube/Orbitowski Czarne Dusze: Janusz Jurga


- Opus Elefantum Bedroom jest dowodem na to, że jesteśmy grupą, która jest skupiona wokół eklektycznej muzyki tzn. jest u nas miejsce na party, na bedroom, a przyszłości kto wie co jeszcze może się pojawić. Pomysłów będzie pewnie wiele - dodaje Maciej Jurga. 

Posłuchaj
31:46 CZWORKA/Pasjonauci - Opus Elefantum Bedroom wszystko 18.05.2024.mp3 O Opus Elefantum Bedroom opowiada Maciej Jurga i Marta Bartanowicz (Pasjonauci/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: Maciej Jurga, Marta Bartanowicz (Opus Elefantum)

Data emisji: 20.04.2024 

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Niemoc ma 10 lat. Singiel "Aureola" jest klamrą dekady ich działalności

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2024 09:56
Singiel "Aureola" ukaże się 3 kwietnia i będzie pierwszym od dwóch lat singlem zespołu, w Czwórce zabrzmiał przedpremierowo. To numer podsumowujący ważny moment w życiu grupy - 10. rocznicę istnienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Astigmatic Records. "Dobra muzyka nie obroni się sama"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2024 14:50
- Nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, "że dobra muzyka obroni się sama". Jesteśmy od tego, żeby ją "wypchnąć" i wiemy do kogo z tym udzerzyć - mówią założyciele wytwórni Astigmatic Records, która wydaje płyty m.in. EABS, Jaubi, Zimy Stulecia i zespołu Błoto. 
rozwiń zwiń