Programista to nie informatyk

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 17:23
Zawód programisty nie jest najłatwiejszy, ale za to zajmuje pierwsze miejsce, jeśli weźmiemy pod uwagę dochody i perspektywy rozwoju. Niestety stres i obciążenie też grają tu kluczowe role.
Audio
  • Specjaliści branży IT opowiadają o zawodzie programisty (Instytut zatrudnienia/Czwórka)
Praca programisty to coraz częściej praca zespołowa
Praca programisty to coraz częściej praca zespołowaFoto: Glow Images/ East News

Bartosz Gawron, Grzegorz Poradko, Artur Jastrzębowski z powodzeniem wykonują zawód programisty. I mimo że początkowo wydawało im się to czarną magią, to po opanowaniu podstaw i kilku dniach pracy, okazało się, że wcale nie jest to aż takie trudne.

Czwórkowi goście Michał Mysiak, prezes zarządu Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych oraz projektu Software Development Academi, który szkoli przyszłych programistów oraz Dominik Zimakowski, współwłaściciel Software House Volanto s.p. z o.o., prezes zarządu studia gier Rabbit Games podkreślają nienasycenie tego rynku i ciągłe zapotrzebowanie na nowych programistów.

- Programista jest twórcą kodu, wytwarza oprogramowanie, zna specjalne języki programowania - wyjaśnia Dominik Zimakowski i przekonuje, że by zostać programistą wystarczy analityczny umysł, znajomość podstaw matematycznych i predyspozycje do rozwiązywania problemów logicznych.

Specjaliści wyjaśniają na czym ten zawód polega, gdzie można znaleźć zatrudnienie i jakie daje perspektywy zarobkowe.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Materiał przygotował: Dominika Klimek

Goście: Bartosz Gawron, Grzegorz Poradko, Artur Jastrzębowski (programiści) oraz Michał Mysiak (prezes zarządu Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych oraz projektu Software Development Academi), Dominik Zimakowski (współwłaściciel Software House Volanto s.p. z o.o., prezes zarządu studia gier Rabbit Games)

Data emisji: 18.02.2016

Godzina emisji: 12.00

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filolog - zawód poszukiwany przez biznes

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 17:45
Po studiach lingwistycznych można być nauczycielem albo tłumaczem, ale coraz częściej osoby ze znajomością rzadkich języków znajdują pracę w międzynarodowych korporacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kliknij mózgiem dwa razy. Przyszłość w zasięgu oka

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 14:50
Młoda fizyk Anna Chabuda pracuje nad interfejsem mózg-komputer, dzięki któremu możemy sterować urządzeniami za pomocą wzroku i sygnału wysyłanego z mózgu.
rozwiń zwiń