X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Programista to nie informatyk

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 17:23
Zawód programisty nie jest najłatwiejszy, ale za to zajmuje pierwsze miejsce, jeśli weźmiemy pod uwagę dochody i perspektywy rozwoju. Niestety stres i obciążenie też grają tu kluczowe role.
Audio
  • Specjaliści branży IT opowiadają o zawodzie programisty (Instytut zatrudnienia/Czwórka)
Praca programisty to coraz częściej praca zespołowa
Praca programisty to coraz częściej praca zespołowaFoto: Glow Images/ East News

Bartosz Gawron, Grzegorz Poradko, Artur Jastrzębowski z powodzeniem wykonują zawód programisty. I mimo że początkowo wydawało im się to czarną magią, to po opanowaniu podstaw i kilku dniach pracy, okazało się, że wcale nie jest to aż takie trudne.

Czwórkowi goście Michał Mysiak, prezes zarządu Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych oraz projektu Software Development Academi, który szkoli przyszłych programistów oraz Dominik Zimakowski, współwłaściciel Software House Volanto s.p. z o.o., prezes zarządu studia gier Rabbit Games podkreślają nienasycenie tego rynku i ciągłe zapotrzebowanie na nowych programistów.

- Programista jest twórcą kodu, wytwarza oprogramowanie, zna specjalne języki programowania - wyjaśnia Dominik Zimakowski i przekonuje, że by zostać programistą wystarczy analityczny umysł, znajomość podstaw matematycznych i predyspozycje do rozwiązywania problemów logicznych.

Specjaliści wyjaśniają na czym ten zawód polega, gdzie można znaleźć zatrudnienie i jakie daje perspektywy zarobkowe.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Materiał przygotował: Dominika Klimek

Goście: Bartosz Gawron, Grzegorz Poradko, Artur Jastrzębowski (programiści) oraz Michał Mysiak (prezes zarządu Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych oraz projektu Software Development Academi), Dominik Zimakowski (współwłaściciel Software House Volanto s.p. z o.o., prezes zarządu studia gier Rabbit Games)

Data emisji: 18.02.2016

Godzina emisji: 12.00

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filolog - zawód poszukiwany przez biznes

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 17:45
Po studiach lingwistycznych można być nauczycielem albo tłumaczem, ale coraz częściej osoby ze znajomością rzadkich języków znajdują pracę w międzynarodowych korporacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kliknij mózgiem dwa razy. Przyszłość w zasięgu oka

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 14:50
Młoda fizyk Anna Chabuda pracuje nad interfejsem mózg-komputer, dzięki któremu możemy sterować urządzeniami za pomocą wzroku i sygnału wysyłanego z mózgu.
rozwiń zwiń