Policjant. "To nie zawód, tylko służba"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 18:45
Sprawność fizyczna, odpowiednie predyspozycje psychiczne, poświęcenie i poczucie misji. Policjant to zawód bardzo odpowiedzialny i wymagający.
Audio
  • Policjant- zawód przez całą dobę. (Instytut Zatrudnienia/Czwórka)
Policjant. To nie zawód, tylko służba
Foto: Glow Images/East News

- Decydując się na pracę w policji powinniśmy pamiętać, że to jest służba - wyjaśnia Wojciech Ratyński, komisarz z Komendy Głównej Policji. - Trzeba mieć misję ratowania świata, nie możemy być obojętni na ludzką krzywdę - tłumaczył gość Czwórki.

Zawód policjanta wymaga pełnej dyspozycyjności. - Policjant jest na służbie całą dobę, także w weekendy i święta. Oraz w sylwestra - podkreślał komisarz Wojciech Ratyński.

W audycji opowiadaliśmy też o tym, jak wygląda praca policjanta i jak może się on realizować w zawodzie, odwiedziliśmy też klasę policyjną w Kędzierzynie-Koźlu i podpowiadaliśmy, gdzie ci, którzy marzą o mundurze, znajdą szczegółowe informacje.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Materiał przygotował: Łukasz Pietrzyk

Gość: Wojciech Ratyński (komisarz z Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 10.03.2016

Godzina emisji: 12.00

jt/kul

Czytaj także

Archeologia. Wykopaliska zawodem przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 15:50
- Wydawałoby się, że w tej dziedzinie już nie ma szans na zrobienie rzeczy wielkich, ale nawet w Egipcie jest jeszcze wiele do odkrycia - przekonuje archeolog Kamila Braulińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Programista to nie informatyk

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 17:23
Zawód programisty nie jest najłatwiejszy, ale za to zajmuje pierwsze miejsce, jeśli weźmiemy pod uwagę dochody i perspektywy rozwoju. Niestety stres i obciążenie też grają tu kluczowe role.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawód - handlowiec. Jak zdobyć dobrze płatną pracę?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 15:24
Osoba, która decyduje się na naukę w tym kierunku podobno powinna być przebojowa, ambitna, wyznaczać sobie śmiałe cele i konsekwentnie je realizować.
rozwiń zwiń