Lublin: Dom Słów, podziemia i plac-zagadka

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 14:00
Dom Słów, a przy nim Sekret małego Księcia, który każdy z nas może poznać. Tajemniczy Plac Po Farze i podziemna trasa pod miastem - to miejsca, które odwiedziliśmy w Lublinie.
Audio
  • Odwiedzamy Lublin i spacerujemy szlakiem, którego nie znajdziecie w przewodnikach (Hotspot/Czwórka)
Widok na Stare Miasto w Lublinie
Widok na Stare Miasto w LublinieFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Słuchaj także
sienkiewicz 1200.jpg
Wola Okrzejska. "Sienkiewicz ciągle tu jest"

Dla jednych istnienie Domu Słów jest oczywiste, inni lublinianie nawet nie wiedzą o jego istnieniu. Tymczasem w Domu Słów można zwiedzić starą drukarnię, poznać podziemne wydawnictwa PRL, a także siłę wolnego słowa. Wszystko znajduje się w klimatycznej kamienicy i piwnicach. Przed wejściem do nich warto poszukać Skarbu Małego Księcia i znaleźć poukrywane w ściennych zakamarkach cytaty m.in. z bajkowej historii Muminków.

W programie odwiedziliśmy też Plac Po Farze, część lubelskiego rynku, gdzie w latach 1936-1938 odkopano fundamenty kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła i obejrzeliśmy stare więzienie na Zamku w Lublinie oraz Lubelską Trasę Podziemną.

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Data emisji: 5.12.2015

Godzina emisji: 13.00

kd

Czytaj także

Słowiński Park Narodowy - nie tylko wydmy!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 12:40
Znakiem rozpoznawczym Słowińskiego Parku Narodowego są ruchome wydmy, ale okazuje się, że w tym miejscu można także łowić ryby w podgórskiej rzece i wspinać się na wzgórza!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wygasły wulkan na Śląsku, czyli Góra Świętej Anny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 16:15
Wygasłe wulkany zwykle kojarzą się nam z malowniczymi wyspami na Pacyfiku. Tymczasem także w naszym kraju możemy znaleźć sporo tego typu formacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kurozwęki - skarby, labirynt i diabelski kamień

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 17:00
Kurozwęki to niewielka wieś w Świętokrzyskiem, której centralny punkt stanowi zespół pałacowy należący do rodu Popielów. Jakie skarby kryje?
rozwiń zwiń