Słowiński Park Narodowy - nie tylko wydmy!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 12:40
Znakiem rozpoznawczym Słowińskiego Parku Narodowego są ruchome wydmy, ale okazuje się, że w tym miejscu można także łowić ryby w podgórskiej rzece i wspinać się na wzgórza!
Audio
  • Nieoczywiste atrakcje Słowińskiego Parku Narodowego (Hotspot/Czwórka)
Widok na lasy sosnowe i wydmę Biała Góra w Słowińskim Parku Narodowym
Widok na lasy sosnowe i wydmę Biała Góra w Słowińskim Parku NarodowymFoto: PAP/blickwinkel/Alamy

Szlaki piesze, rowerowe i kajakowe, trasy do jazdy konnej, a do tego miejsca idealne dla wędkarzy. To wszystko znajdziecie nad polskim morzem.

- Słowiński Park Narodowy zajmuje ponad 300 km2, z czego dwie trzecie powierzchni to wody. Mamy tu otwarte morze, dwa duże jeziora przybrzeżne, fragmenty rzek nizinnych i jeden fragment rzeki o charakterze podgórskim, gdzie możemy śmiało spróbować złowić pstrąga czy lipienia - mówi Łukasz Czajkowski.

Z audycji dowiecie się także, jak zdobyć najwyższe wzniesienia Słowińskiego Parku Narodowego i jakie ptaki można tam obserwować. Okazuje się, że nad Bałtykiem żyją kaczki, które mieszkają... pod ziemią.

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Data emisji: 3.10.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/mc

Czytaj także

Mierzeja Wiślana - region pełen bursztynu i powojennych pamiątek

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 08:00
Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej. Ma około 96 km długości i niecałe 2 km szerokości, a jej wysokość w niektórych miejscach sięga 30 m. - Moim zdaniem nigdzie w Polsce nie ma tak pięknych plaż, jak właśnie tam - mówi podróżnik Adam Gąsior.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Porada o tanich podróżach po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 14:00
Spływ tratwą po polskiej Amazonce albo dancing nad morzem. Dziennikarz Jakub Porada udowadnia, że weekend w Polsce może być bardziej ekscytujący niż wakacje na Teneryfie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeszli polskie wybrzeże z bagażem w reklamówkach

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 10:00
350 kilometrów, dwie reklamówki, dwóch ochotników i 9 dni na przejście ze Świnoujścia na Hel. Taki rekord mają na swoim koncie Paweł Supernat i Łukasz Kotlarek.
rozwiń zwiń