Racibórz - podróżnicy, magnolie i futbol

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 12:50
Przeniesiemy się do Raciborza - historycznej stolicy Górnego Śląska, gdzie do dzisiaj zachowało się wiele cennych zabytków.
To właśnie teraz w Raciborzu kwitną magnolie
To właśnie teraz w Raciborzu kwitną magnolieFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Współcześnie Raciborzowi nie brakuje kontaktów ze światem. Zapewniają je uczestnicy Wiatraków - jednego z największych festiwali podróżniczych. W towarzystwie reportera Czwórki Łukasz Pietrzyka odwiedzimy też Ogród Japoński, w którym o tej porze kwitną magnolie. Poznamy także drużynę futbolu amerykańskiego i członków raciborskiego Stowarzyszenia Lotniczego, którzy organizują jeden z największych pikników lotniczych na Śląsku.

***

Na audycję "Hotspot" zapraszamy w sobotę (9.04) w godz. 13.00-14.00. Program poprowadzi Mateusz Kulik.

mg/fbi

Czytaj także

Sanok - skansen, zamek i obrazy Beksińskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 17:35
Nazywany bramą Bieszczad Sanok aż roi się od atrakcji turystycznych - jest tam największy w Polsce skansen i XVI-wieczny zamek skrywający wielką kolekcję dzieł Beksińskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zamek w Mosznej. "Tam diabeł tkwi w szczegółach"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 15:50
Kiedyś templariusze i czarodzieje, dziś wiedźmini i fani Hogwartu. - Zamek w Mosznej kryje wiele tajemnic. Jak to miejsce, które powstało dzięki diabelskim siłom - opowiada przewodniczka Jadwiga Masik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lubelszczyzna. Skansen, szlak konny, kopalnia kredy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 16:50
Na tegorocznych wielkanocnych znaczkach wydanych przez Pocztę Polską znajdują się pisanki z Lubelszczyzny i Podkarpacia. My sprawdzamy, jakie atrakcje oferuje południowo-wschodnia Polska.
rozwiń zwiń