Polskie Radio
Section05
opolskie

Patryk Jaki stawia prezydentowi Opola ultimatum. "Daję mu siedem dni na oddanie mieszkania"

Europoseł Patryk Jaki, podczas specjalnej konferencji prasowej, postawił prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu jednoznaczne ultimatum. - Daję mu siedem dni na oddanie mieszkania, które kupił od TBS i ujawnienie listy wszystkich osób, które otrzymały lokale w tej inwestycji - powiedział polityk Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Opole mieszkanie regiony opolskie

Taniec z niedźwiedziem. Wodzenie Bera na szczęście i pomyślność

Jeszcze tylko trzy tygodnie zostały do zakończenia tegorocznego karnawału. Zgodnie z tradycją kolejne polskie wsie odwiedza Ber, czyli niedźwiedź. By zagwarantować sobie pomyślność, należy z nim zatańczyć. Zwyczaj kultywowany jest m.in w gminie Chrząstowice w województwie opolskim. Jak wyglądają przygotowania i skąd wziął się zwyczaj?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo opolskie tradycja zwyczaje karnawał Tomasz Miara

Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Wpadł, bo nie miał maseczki

Najbliższy rok w więzieniu spędzi 38-latek, który natrafił na kontrolę policjantów w jednej ze stacji benzynowych w Lewinie Brzeskim (woj. opolskie). Mundurowi sprawdzali, czy klienci stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jak się okazało mężczyzna, który obowiązek ten zignorował, był poszukiwany przez sąd.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo obostrzenia maseczka POLSKA policja polska regiony opolskie podkarpackie

Opole: policja zabezpieczyła 40 kg nielegalnego tytoniu. Podejrzanym grozi do 3 lat więzienia

Policjanci z Opola zatrzymali na jednej z posesji w stolicy regionu około 40 kg krajanki tytoniu bez znaków akcyzy. Jak poinformowała w czwartek KW Policji w Opolu, wprowadzenie takiej ilości tytoniu do obiegu naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości 30 tys. złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska regiony opolskie Opole akcyza przestępczość służby i bezpieczeństwo

"W historii Gór Stołowych woda odegrała dużą rolę" [RELACJA]

- W drodze pod Błędne Skały zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie płynący potok wyrzeźbił bardzo głęboką dolinę. To jest dowód na to, jak ważna dla Gór Stołowych jest woda. Ona wpływa na całą rzeźbę tego terenu - mówił w audycji "Dwójka na miejscu" Tomasz Mazur z Parku Narodowego Gór Stołowych.
Zobacz więcej na temat:  Góry Stołowe Nysa Kłodzko opolskie dolnośląskie rzeka podróże podróże po Polsce Odra Monika Zając Paweł Siwek Dwójka KULTURA