Lublin 360. Zobacz stolicę Lubelszczyzny z każdej strony świata

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 11:20
Cztery strony Lublina widziane z wysokości 40 metrów - rozległą panoramę miasta będziemy podziwiać z Wieży Trynitarskiej czyli dzwonnicy.
Audio
  • Lublin z lotu ptaka. Dlaczego musisz to zobaczyć? (Hotspot/Czwórka)
Lublin przyciąga nie tylko turystów, ale także inwestorów.
Lublin przyciąga nie tylko turystów, ale także inwestorów.Foto: Pixabay.com

Dzwonnica jest najwyższym zabytkowym punktem wysokościowym w tym mieście. Żeby tam się dostać trzeba pokonać 207 schodków. Warto, bo z punktu widokowego można podziwiać panoramę Lublina ze wszystkich czterech stron świata. 

Wieża Trynitarska kiedyś wchodziła w skład zabudowań kolegium jezuickiego. Dziś jest jednym z kultowych obiektów tego miasta. - Budowla została wzniesiona na początku XIX wieku. Jej nazwa wzięła się od zakonu trynitarzy, którzy w 1773 roku przybyli do Lublina - opowiadała przewodniczka Beata Cioszek.

Dziś łączy w sobie funkcję zarówno wieży jak i bramy zapraszając turystów na stare miasto. Co znajdziemy wewnątrz wieży? Jaką muzykę możemy usłyszeć wspinając się na punkt widokowy? Kogo przedstawiają zebrane tam rzeźby i obrazy? Więcej o wizytówce Lublina w nagraniu rozmowy. 

***

Audycja: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Beata Cioszek (przewodniczka), Anna Żelazo (kustosz Muzeum Archidiecezjalnego)

Data emisji: 15.06.2019

Godzina emisji: 16.09

ac

Czytaj także

Lubelszczyzna. Na tropie czarciej łapy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:20
Skansen z pamiątkami ziemi chełmskiej, Aleja Kultur i Kozi Gród - wracamy na Lubelszczyznę, by odkryć kolejne turystyczne atrakcje tego regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac w Kozłówce. "Na kwadracie u hrabiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 19:00
W pałacu w Kozłówce mieści się dziś Muzeum Zamoyskich, ale każdy kto odwiedzi to miejsce ma szansę poczuć się jak arystokrata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie upadaj na duchu". Niezwykłe pamiątki po więźniach Gestapo

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 09:22
Inskrypcje na ścianach, odtworzone wnętrza, dokumenty, obwieszczenia, pamiątki osobiste i wiele innych eksponatów pokazujących niełatwy fragment naszej historii są do obejrzenia w celach byłego aresztu Gestapo w Muzeum Martyrologii "Pod zegarem" w Lublinie.
rozwiń zwiń