Podróżuj nie tylko w wakacje. "Jesienią też jest pięknie!"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 12:38
- Choć czasy się zmieniają na szlakach spotkać można zarówno tych najstarszych, jak i tych najmłodszych turystów, którzy radzą sobie również bardzo dzielnie - mówił prezes PTTK Mazowsze Mieczysław Żochowski.
Audio
  • Mieczysław Żochowski opowiada o PTTK i poleca miejsca, które warto zobaczyć na Mazowszu (Hotspot/Czwórka)
Jesienne wyprawy mogą być równie pełne przygód jak wakacyjne wojaże
Jesienne wyprawy mogą być równie pełne przygód jak wakacyjne wojażeFoto: Glow Images/East News

- Cała Polska jest piękna, po prostu piękna i w każdej jej części są miejsca, w które warto się wybrać - przekonywał Mieczysław Żochowski w Czwórce. Podkreślał, ze najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem na Mazowszu jest Puszcza Kampinoska. - O ile zachodnia część parku jest mało uczęszczana, po wschodniej stronie ludzie są zawsze, o każdej porze roku. Szlaki mają od kilku do kilkunastu kilometrów i gwarantują obcowanie z piękną naturą - mówił ekspert.

W programie Żochowski polecał inne miejsca, które warto zobaczyć na Mazowszu, ale mówił także m.in. o historii i działalności samego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Ponad 60 tys. członków, 260 oddziałów zrzeszających ok. 2,5 tysiąca kół i klubów, a także prawie 200 obiektów noclegowych na terenie całej Polski - to imponujące statystyki tej organizacji. Gość Czwórki opowiadał też o tym, jak PTTK zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, ale zdradził także, jak można dziś dołączyć do grona jej członków i do czego uprawnia specjalna członkowska legitymacja.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Mieczysław Żochowski (prezes PTTK Mazowsze)

Data emisji: 8.10.2016

Godzina emisji: 17.05

kd


Czytaj także

Park w Sławięcicach. Mroczne historie i piękne zabytki

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 11:55
Kędzieżyn-Koźle to miasto terytorialnie większe od Paryża. Jednocześnie połowę jego obszaru stanowią lasy. Tam też znajduje się m.in. park w Sławęcicach, który przed drugą wojną światową był jednym z najpiękniejszych na Śląsku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ustka, Słupsk - szlakami kpt. Haase i Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 10:35
Kapitan Peter Haase żył w Ustce na przełomie XVIII i XIX w. Dziś, dzięki specjalnie przygotowanemu audiobookowi wraz ze słynnym mieszkańcem można poznawać historię tego nadmorskiego kurortu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawskie mozaiki. Nietypowe spojrzenie na miasto

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 17:33
Zwiedzanie to specjalność Iwony Makowskiej, która wymyśliła własny sposób na odkrywanie niezwykłych zakamarków Warszawy. Wyszukuje… mozaiki i fotografuje je.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak kwitnie… podziemne życie Rzeszowa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2016 16:39
Najważniejsze miasto na Podkarpaciu przyciąga turystów jak magnez. To tu odwiedzić można tatarskie lochy, czy spotkać... alpaki.
rozwiń zwiń