X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O podróżowaniu z Tomaszem Michniewiczem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 14:51
Nie ma magicznej formuły, która nagle pozwoli Ci wyjść z domu i wyruszyć w podróż. Następuje podjęcie decyzji, a potem resztę się pod tę decyzję dopasowuje – tłumaczy dziennikarz i podróżnik Tomasz Michniewicz.
Audio

Choć obecnie Tomasz Michniewicz jest w Polsce, gdzie pracuje nad swoją drugą książką, to już myśli o kolejnej wyprawie. Dziennikarz, a zarazem miłośnik podróży był gościem audycji "Bed and Breakfast".

– Moja ukochana Azja już się trochę wyeksploatowała, teraz eksploruję przede wszystkim Afrykę oraz obrzeża Ameryki Południowej – opowiada Tomasz Michniewicz.

Jak tłumaczy gość Czwórki, jego przygoda z podróżowaniem zaczęła się jeszcze w latach szkolnych. Podróżnik wspomina, że już, jako piętnastolatek organizował wyprawy dla siebie i swoich kolegów. Razem wyruszali, np. z Warszawy do Szczecina. – Jeździliśmy autostopami, spaliśmy na plaży i jakoś to musiało się tak rozwinąć – zwierza się. Z czasem dziecięca pasja stała się dla niego sposobem na życie.

Jak wyjaśnia Tomasz Michniewicz, ważne jest by odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy od podróży - czy odpoczynku, czy możliwości zwiedzania, czy poznawania kultury, a może po prostu solidnej dawki adrenaliny? Zdaniem gościa Czwórki, znając odpowiedź na to pytanie można przystąpić do planowania wyjazdu. Tu - jak podkreśla - bardzo pomocne są portale, na których ogłaszają się ludzie z całego globu oferujący u siebie noclegi dla turystów. Idea "CouchSurfigu" pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też dzięki temu, czasami wydłużyć swój wyjazd.

Dokąd lecieć, żeby poczuć adrenalinę? Jak wybierać cel podróży, żeby tanio spędzić urlop, nie rezygnując z palm i błękitnej wody, a jak łapać stopa na Karaibach? Te i inne rady znajdziecie w audycji "Bed and Breakfast", której fragment jest w ramce po prawej stronie.

KaW

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nasze turystyczne grzeszki

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 10:00
Chyba nie ma takiego miejsca na ziemi, w którym nie można spotkać Polaka. Warto jednak pamiętać, że poza granicami mamy status gości i nawet anonimowi stanowimy wizytówkę naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas spełnić marzenia… o paralotniarstwie

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 10:30
- Nie ma mandatów za prędkość i wysokość. A do tego jest ogromna przyjemność i satysfakcja z latania kilkaset czy ponad tysiąc metrów nad ziemią – mówił w audycji "Co Was Kręci" Piotr Sawka z Gekon Glide Club.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwie pasje Antoniego Pawlickiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 12:15
- Uwielbiam zadania, które są mi powierzane. Chciałbym jednak zaznać trochę więcej różnorodności – tak o aktorstwie mówi Antoni Pawlicki.
rozwiń zwiń