Absurdalne zakazy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2011 11:21
Dziwne prawo? Pomysły rodem z kosmosu? Jakie zakazy, również z dzieciństwa, Was bawią, a jakie, choć wydawałoby się baaardzo nietypowe obowiązują na świecie? O tym w audycji Bed and Breakfast.
Audio

Już w dzieciństwie byliśmy zasypywani zakazami, które z perspektywy czasu wydają nam się być co najmniej niedorzeczne. Słuchacze Czwórki dosłownie zasypali nas przykładami, wśród których znalazły się: zakaz wiszenia na trzepaku głową w dół, zakaz robienia „Pfff”, zakaz wchodzenia do kałuży w drodze do kościoła czy między innymi jedzenia psiej karmy.

To jednak w większości mamy już za sobą. Obecnie za króla dziwnych, z naszego punktu widzenia, zakazów uchodzą Stany Zjednoczone. Ola Jasińska, dziennikarka Czwórki postanowiła przyjrzeć się niektórym z nich. Oto, co między innymi znalazła:

W Chicago nie wolno bić żony dłużej niż pięć minut paskiem o szerokości większej niż 5 cm, a grubości większej niż 3mm.

W Arkansas mężczyzna ma prawo bić konkubinę, pod warunkiem, że nie robi tego częściej niż raz w tygodniu.

W Los Angeles mąż ma prawo bić żonę pasem, o ile jego szerokość nie przekracza  3,6 cm, chyba że żona zgodzi się na inny.

Na Florydzie w niedzielę kobiety samotne, rozwiedzione oraz wdowy nie mogą skakać ze spadochronem.

W San Francisco obowiązuje zakaz mycia samochodu zużytą bielizną.

W Missouri nie wolno robić dziwnych min do psów.

Ale to nie wszystko… w niektórych sklepach w Wielkiej Brytanii kobiety mogą pracować toples, a we Francji nie można nazwać świnki pewnym imieniem. Te i inne nietypowe zakazy omówili Patryk Kuniszewicz i Ola Jasińska w audycji Bed and Breakfast. Posłuchajcie ich bitwy na zakazy, która znajduje się w ramce  prawej strony.

KaW

Czytaj także

Kulinarne cuda i horrory Polaków za granicą

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2011 13:10
Co lepsze: lody czosnkowe z Kalifornii czy krewetkowo-ananasowe z Tajwanu? Za jakimi potrawami tęsknimy, a jakich wolelibyśmy nie spotkać w rodzimym menu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwołujemy sezon na grilla

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 13:11
Co można robić na imprezie plenerowej, jeśli nie piec karkówkę na grillu? Fantazja słuchaczy w tym zakresie jak zwykle nie ma granic: od palenia ogniska na działce, po wielkie imprezy plenerowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palenie obniża IQ

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 13:19
Papierosy szkodzą nie tylko zdrowiu, ale i sprawnej głowie - do takich wniosków doszli izraelscy naukowcy po zbadaniu tysięcy palących osób.
rozwiń zwiń