X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

11 listopada na świecie - co, gdzie i jak się świętuje?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 18:00
Słuchajcie "Bed & Breakfast" w niedzielę od godziny 7. - wspólnie poszukamy odpowiedzi...
Audio

Czy wiecie, że 11 listopada świętujemy nie tylko my? Oto kilka przykładów:

- We Francji obchodzi się Dzień Pamięci, zwany również Rocznicą Rozejmu, który ma upamiętnić zakończenie I wojny światowej.
- Brytyjczycy także celebrują Dzień Pamięci. Często mówi się o nim również Dzień Maku. Określenie to wywodzi się z wiersza "Na polach Flandrii" napisanego w czasie I wojny światowej, przez kanadyjskiego kapitana Johna McCrae.
- 11 listopada w Stanach Zjednoczonych to Dzień Weteranów, ku czci wszystkich weteranów wojennych w historii Ameryki.
- W odróżnieniu od większości państwa europejskich, mieszkańcy Łotwy 11 listopada nie świętują zakończenia I Wojny Światowej, ale zwycięstwo nad Zachodnią Armią Ochotniczą w 1919 roku, dowodzoną przez rosyjskiego generała Bermondta-Awałowa. W Łotwie dzień ten jest nazywany Dniem Lacplesis. Mieszkańcy Rygi zapalają w oknach świece, znak pamięci o żołnierzach, którzy zginęli w walkach w latach 1918 - 1920.

- Nie tylko Polska 11 listopada ma swój Dzień Niepodległości - tego dnia w 1975 roku Angola również uwolniła się od okupacji portugalskiej.
- Na Dalekim Wschodzie 11 listopada obchodzony jest przez modną młodzież, jako Dzień Singli (w języku chińskim Guang Gun Jie). W Chinach je się wtedy cztery Youtiao, które mają symbolizować cztery jedynki w dacie 11.11, oraz bułeczkę Baozi, która odpowiada kropce pomiędzy cyframi. Wielu singli umawia się wtedy na randki w ciemno, a coraz więcej par decyduje się na ślub w tym dniu.

W nas też będzie trochę kulinarnie i bardzo świątecznie - miasto Poznań przyśle rano kurierem do naszego studia Rogale Świętomarcińskie! Opowiemy o tradycji związanej z tym wypiekiem i o 11 listopada na świecie. To wszystko w "Bed & Breakfast" w niedzielę od godziny 7.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spontan czy plan?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 09:00
Co planujemy najczęściej, a co robimy spontanicznie? O tym rozmawiamy w "Bed & Breakfast" naszym gościem była m.in. trenerka od zarządzania czasem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najsłynniejsze ulice świata

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 10:06
Czy wiecie dlaczego najbardziej znane ulice stały się słynne? Zapraszamy w na spacer po Lombard Street w San Francisco, Abbey Road w Londynie i La Rambla w Barcelonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam dziś gazety?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 21:14
Po zamknięciu amerykańskiego "Newsweeka" wraca temat przyszłości drukowanych gazet. W Czwórce zastanawiamy się jakie będą następstwa zaniku prasy papierowej.
rozwiń zwiń