Ideał piękna dotyka również mężczyzn - Chad!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 21:00
Nierealistyczny wzór męskiego piękna ma w internecie imię. Podstawowe cechy Chada to zarysowana szczęka i minimum 180 cm wzrostu. Sprawdzamy po czym jeszcze można go poznać.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dean Drobot

shutterstock_media społecznościowe free 1200.jpg
Ogarniamy mowę geeka - co oznacza TBH?

Słuszny wzrost i dobry wygląd. Ten atrakcyjny kolega, któremu wszyscy zazdroszczą wyglądu i powodzenia u dziewczyn ma już swoją nazwę. - Chad, to jest imię jak tego ziomka z High School Musical - mówi rozmówczyni Agaty Nowotnik.


Posłuchaj
03:39 Czwórka/TOP omawiamy mowę geeka 08.04.2021.mp3 Omawiamy mowę geeka - co oznacza Chad ? (TOP/Czwórka)

 

Samo imię wiąże się rzeczywiście z amerykańskimi filmami i serialami, wśród których przewijała się ta wyjątkowa postać. Z reguły są to futboliści lub inni sportowcy, wśród których zawsze jest taka osoba, która im przewodzi. I to jest właśnie Chad.

- Z jednej strony jest atrakcyjny, wysportowany i niby wszyscy go lubią. Ale ja mam wrażenie, że jest mizoginem i nie traktuje dobrze kobiet - dodaje uczestniczka naszej sondy. - Spotkałam się kiedyś z takim określeniem. Ktoś tak kogoś opisywał w mediach społecznościowych. Typowy samiec alfa, przed oczami mam białego mężczyznę, który jest popularnym, fajnym facetem, czasem dupkiem.


Źr. YouTube/High School Musical Cast - We're All In This Together (From "High School Musical")

Oczywiście Chad nie nazwie się sam Chadem. Tym imieniem nazwą go faceci, którzy będą mu zazdrościć powodzenia u kobiet. Łatwy podryw i sukcesy życiowe to główne atrybuty przypisywane Chadowi. - Jak się jest popularnym, to łatwiej też zdobyć później dziewczynę, prawdopodobnie też mu łatwiej później w życiu bo się uczy pewności siebie - dodaje.

Zobacz także:

Czy Chad rzeczywiście jest w stanie poderwać każdą dziewczynę? To raczej tylko pozory. - Pewnie bym przyznała, że typowy Chad jest atrakcyjny, jednak potem bym uznała, że nie mamy o czym gadać - mówi rozmówczyni Agaty Nowotnik. - Zawsze taki typowy Chad kojarzy się ze sportowcem, który niekoniecznie intreresuje się nauką i tego typu rzeczami, więc raczej nie mielibyśmy wspólnego języka.


***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotowała: Agata Nowotnik 

Data emisji: 08.04.2021

Godzina emisji: 17.20

aw

Czytaj także

Prawa autorskie. Czy zdjęcie wrzucone do sieci wciąż jest moje?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:15
Prawa autorskie w internecie od lat sprawiają nam problemy. Błędnie interpretujemy prawa użycia, udostępniania czy rozpowszechniania. Sami nie wiemy, czy nasze zdjęcie w serwisie społecznościowym wciąż jest nasze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komunikatory z dawnych lat. "Przegrały wyścig z czasem"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 12:40
Kilkanaście lat temu Nasza Klasa i Gadu-Gadu jako pierwsze pomagały nam prowadzić życie towarzyskie w sieci. Co dzieje się dziś z nieco zapomnianymi już komunikatorami i serwisami społecznościowymi?
rozwiń zwiń