Gooral rozgrzał scenę Czwórki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 16:29
Gooral, czyli Mateusz Górny, producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną, znany m.in. z brawurowych występów z zespołem Mazowsze, zagrał na Czwórkowej scenie w "Ministerstwie dźwięku"!
Audio
  • Rozmowa z Gooralem przed koncertem (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
  • Koncert Goorala i zaproszonych gości (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
Wiosna, Gooral
Wiosna, GooralFoto: Tomasz Adamowicz

Wielki wpływ na twórczość Goorala miało miejsce, z którego pochodzi - Bielsko-Biała. W połowie lat 90. artysta zainteresował się szeroko rozumianą w tamtych czasach muzyką techniczną i elektroniczną. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt Psio Crew, wydając album “Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając własną wędrówkę muzyczną.

Zobacz także Gooral: chcę, żeby moja muzyka mnie niosła <<<

Gooral zaczynał od występów solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska.

Pod koniec kwietnia 2011 roku mmuzyk wydał debiutancką, ciepło przyjętą płytę pt. “Ethno electro” . W 2013 roku ukazał sie jego drugi studyjny album. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut oraz nominacje do Fryderyków (Psio Crew) i wygraną na Radio Waves Festiwal.

Zobacz także Koncerty w Czwórce <<<

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia wideo z koncertu w audycji "Ministerstwo Dźwięku", a także obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

(kd/czwórka)

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncerty MUZYKA
Czytaj także

Vavamuffin na scenie Czwórki!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 19:00
Zapraszamy do obejrzenia koncertu i obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Best of" Czwórkowych koncertów na żywo

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 13:58
To były najważniejsze koncertowe wydarzenia 2013 w "Ministerstwie dźwięku"! W ostatniej audycji tego roku zaprezentowaliśmy Wam wcześniej niepublikowane utwory zarejestrowane w na naszej scenie. Zapraszamy do słuchania!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nosowska: trasa Lata z Radiem to dla nas okazja do spotkania z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 12:00
- Zespół Hey powstał po to, żeby próbować zestawiać ze sobą w atrakcyjny sposób słowo z dźwiękiem. A naszym drugim najważniejszym działaniem jest konfrontowanie tego, co sobie wymyśliliśmy, z publicznością - mówiła w Jedynce Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń