Zespół Miasto wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku". Zobaczcie wideo

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 17:50
Koncert zrealizowany został w ramach projektu "Promocji młodej polskiej muzyki", realizowanego przy współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.
Audio

Niedaleko pada reggae od punk-rocka. Kiedyś na polskiej scenie alternatywnej te gatunki zawsze występowały obok siebie. Było tak na festiwalach, koncertach ale i na płytach. Niemal każda szanująca się kapela punkowa musiała mieć na płycie chociaż jeden utwór reggae. Kulturą punkową inspirowali się też reggae'owcy , choćby Bob Marley czego efektem jego słynne "Punky Reggae Party".


Do tej tradycji nawiązuje bydgoski zespół Miasto. Biorąc pod uwagę fakt, że w czteroosobowym składzie zespołu, aż trzy osoby to muzycy popularnej reggae'owej grupy Dubska, jamajskie inspiracje są naturalne. Jednak Miasto to nade wszystko eksplozja koncertowej punkowej energii. Szalejący na scenie muzycy, tylko czasami sięgają po reggae'ową pulsację, grając zadziorne, melodyjne i ciekawie zaaranżowane punkowe piosenki. Koncertowali z legendami polskiej sceny punkowej, zespołami Gaga/Zielone Żabki czy formacją 52UM Roberta Brylewskiego.

Przez ostatnie miesiące zespół przygotowywał swój nowy album "Każdy chce się bawić", na którym gościnnie zaśpiewał Robert Brylewski.

Koncert zespołu "Miasto" to pierwszy z cyklu 12 audycji "Ministerstwa Dźwięku" powstających w ramach projektu "Promocji młodej polskiej muzyki", realizowanego przy współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

 

/
   /

Czytaj także

Elektro-akustyczna Natalia Kukulska w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2011 17:30
W studiu radiowej Czwórki, w audycji Ministerstwo Dźwięku wystąpiła Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"L.Stadt" zagrali w Czwórce. Posłuchaj koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 08:00
W naszym studiu zagrali na żywo panowie ze składu "L.Stadt", uważanego za jeden z najlepszych koncertowych wykonawców w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miloopa. Koncert mistrzów elektroniczno-akustycznej fuzji

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 19:00
Miloopa porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywe brzmienie. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu, który odbył się w Czwórce.
rozwiń zwiń