Très.b na żywo w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 11:00
W "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił na żywo zespół Très.b.
Audio

Grupa składa się z Polki i dwóch muzyków o europejsko-amerykańskich korzeniach (gitarzysta Olivier Heim jest potomkiem Amerykanina i Holenderki, perkusista, Thomas Pettit, ma brytyjsko-duńskie korzenie). Nazwa zawiązanego w Luksemburgu zespołu oznacza (z francuskiego) "bardzo.b" i jest odnośnikiem do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej.

Zespół od kilku lat odnosi sukcesy za granicą (ponad 200 koncertów, festiwale w UK, Francji, Danii, Holandii, Luksemburgu) i w Polsce (Opener 2011 i 2012, Off Festival 2009 i 2011).

Po nagraniu pierwszej płyty „Scylla and Charybdis” i wydaniu jej własnym sumptem w Holandii, zespół przeprowadził się do Polski, gdzie funkcjonuje od 2011 r.

Pierwsza nagrana w Polsce płyta Très.b "The Other Hand" ukazała się na rynku w 2010 r. nakładem EMI Music Poland. Finalnego szlifu nadał jej w swym nowojorskim studiu nadworny producent Nicka Cave'a - Victor Van Vugt, znany ze współpracy z the Bad Seeds, PJ Harvey. W ich muzyce możemy doszukać się także echa Sonic Youth.  Płyta została uhonorowana nagrodą Fryderyki 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

W maju b.r. Tres.b wydali nowy album "40 Winks of Courage", już w tej chwili typowany przez dziennikarzy do miana płyty roku.

Très.b można było wielokrotnie zobaczyć w Polsce, m.in. dwukrotnie na głównej scenie OFF Festiwalu, a także przed zespołem HEY. Misia Furtak (voc., bass) śpiewała m.in. na składance „Wyspiański Wyzwala” (z Dr.No) czy na ostatniej płycie Bajzla. Mają za sobą ponad 200 występów na scenach całej Europy i cieszą się opinią doskonałego zespołu koncertowego.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego "Ministerstwa Dźwięku".

Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paula i Karol zagrali w Czwórce. Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 17:07
W "Ministerstwie Dźwięku" swoją nową płytę promował popularny warszawski zespół pop folkowy, przez wielu określany mianem najbardziej pozytywnej grupy w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Crab Invasion zagrali w Czwórce. Zobacz Wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 11:00
W "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił zespół, który po rocznej przerwie od koncertowania i wielokrotnych zmianach personalnych wraca na scenę. Zapraszamy do wysłuchania koncertu i miniwywiadu z artystami!
rozwiń zwiń