Rebeka - koncert w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 15:00
Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną, przez wielu nazywany "nadzieją polskiej muzyki elektronicznej". Zespół wystąpił w Czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku".
Audio
Rebeka w Czwórce
Rebeka w CzwórceFoto: fot. Bartosz Bajerski

Początkowo był to solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych, lecz bardzo emocjonalnych utworów, z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowości okazała się strzałem w dziesiątkę.

Ich pierwszy singiel “Fail” szybko stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Zespół pojawił się na stronie MTV IGGY, na większości portali muzycznych oraz na mniejszych i większych blogach. W kwietniu 2012 muzycy wydali kolejny singiel, “Stars”, tym razem już w zagranicznym labelu Discotexas, z którym związani są tacy artyści, jak Moullinex, Xinobi czy Kamp!. W wydawnictwie znalazły się remiksy stworzone właśnie przez Moullinexa i Xinobi'ego, a także wersje stworzone przez Punks Jump Up czy Mirror People. Wraz z singlem pojawił się pierwszy teledysk zespołu, który został wyświetlony ponad 20 tysięcy razy w ciągu niecałych 48 godzin po publikacji. Przez kilka miesięcy klip “Stars” odtwarzany był ponad 100 tysięcy razy.

Rebeka
Rebeka w Czwórce

Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

Tylko w 2011 roku zespół dostał zaproszenia na festiwal The Great Escape w Brighton (Wielka Brytania), Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival w Warszawie, NoBorder w Rzeszowie, TAKK w Katowicach oraz Moonride w Koszycach (Słowacja).

Posłuchaj i zobacz koncert Rebeki z "Ministerstwa Dźwięku".

Czytaj także

Koncert L.U.C w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 19:00
Producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów zagrał w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Meli Koteluk w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 15:08
Zapraszamy na sobotni koncert Meli Koteluk w "Ministerstwie dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Happysad w Czwórce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 14:30
Młode pokolenie polskiego rocka. Oto Happysad!
rozwiń zwiń