Pumptrack - gdzie to robić w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 13:00
Pumptrack to najlepsze miejsce do tego, by ćwiczyć technikę jazdy na rowerze. W tym sezonie nowe tory pumtrackowe powstały w Cieszynie i Miejscu Piastowym w województwie podkarpackim.
Audio
  • Pumptrack - najlepsze i najnowsze tory w Polsce (Co Was kręci/Czwórka)
Rower
RowerFoto: Pixabay

Pumptrack ćwiczy koordynację ruchową, refleks, zmysł równowagi i kondycję Maciek Kucbora

- W Cieszynie wybudowaliśmy 100-metrowy pumptrack, na którym można "pompować", czyli poruszać się rowerem bez pedałowania - opowiada guru polskiego pumptracku Maciek Kucbora. 

Tor składa się z wielu zakrętów i muld i jest przeznaczony do jazdy jednośladem, rowerem, hulajnogą, a także na łyżworolkach i deskorolce. Mogą z niego korzystać profesjonaliści, pasjonaci jak i całe rodziny. 

Czytaj także
bmx rower 1200.jpg
Kolarstwo grawitacyjne. Zaczyna się od ziemi

Nowy, innowacyjny obiekt powstał także w Miejscu Piastowym, w sąsiedztwie stadionu Piastovii. Podobnie jak pumptrack w Cieszynie nadaje się on do treningów i zabawy dla wszystkich niezależnie od wieku. - Tor wyposażony jest m.in. w multimedialną ławkę zasilaną solarami, gdzie można podładować telefon i wysłać pocztówkę z fajnego miejsca - zachęca rozmówca Hanny Dołęgowskiej. - Cały plac ma wymiar 38x71 metrów, a sam tor rowerowy jest o długości 120 metrów.

Gość Czwórki przyznaje, że takich obiektów w Polsce powstaje coraz więcej. - Na tle innych krajów jesteśmy w czołówce, a jedynymi ograniczeniami są budżet i wyobraźnia.  - przyznaje Kucbora. - Cieszy też to, że siłą oddolną lobbującą za powstawaniem pumptracków są sami użytkownicy. To dzięki ich wsparciu w planowaniu budżetu partycypacyjnego powstaje tak wiele torów - podsumowuje. 

W audycji także rozmowa z młodym mistrzem frisbee Tymonem Wrotkiem >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 10.05.2020

Godzina emisji: 11.07

kul

 

Czytaj także

Lubelszczyzna czy Góry Świętokrzyskie? Dokąd wybrać się jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:38
W audycji "Hotspot" zabieramy słuchaczy Czwórki w ciekawe i rzadko odwiedzane regiony Polski. Tym razem wraz z przedstawicielem Towarzystwa Turystów, Przyrodników i Krajoznawców odwiedziliśmy m.in. Lubelszczyznę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka w Lunaparku. Nowe miejsce nad Wisłą już otwarte

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 13:14
W najbliższą sobotę i niedzielę dziennikarzy Czwórki będzie można spotkać przy Wale Miedzeszyńskim nad Wisłą. Sprawdzamy co dzieje się w Lunaparku - nowym warszawskim adresie, który otworzył się na wakacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dying Light 2" - premiera dopiero w przyszłym roku?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 11:21
Niepokojące doniesienia w sprawie "Dying Light 2" pojawiły się w internecie. Jeden z serwisów o grach komputerowych, powołując się na wypowiedzi pracowników Techlandu informuje, że premiera polskiej superprodukcji może zostać przesunięta na przyszły rok.
rozwiń zwiń