Diverse Downhill Contest - wyścig zawsze ekstremalny

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 14:41
Trasa na stoku góry Stożek w Wiśle stworzona została już 11 lat temu i doczekała się miana kultowej. Tam właśnie odbywają się Diverse Downhill Contest, jedne z największych i najbardziej popularnych zawodów downhillowych w Polsce.
Audio
  • Diverse Downhill Contest - jak wygląda tegoroczna edycja tej imprezy sportowej? (Co Was kręci/Czwórka)
Downhill to wymagająca dyscyplina sportu
Downhill to wymagająca dyscyplina sportuFoto: Piotr Staroń/Sportainment

amazonka peru rzeka 1200.jpg
Podróż życia rowerem i katamaranem przez Amazonię

Tor najeżony jest różnymi przeszkodami, są sekcje kamieni, korzenie. Jak przyznał w rozmowie z Czwórką Tomasz Gagat, współorganizator imprezy, tor jest "bardzo techniczny". - Dla ludzi, którzy nie uprawiają downhillu na co dzień pokonanie tej trasy w rzeczywistości wydaje się niemal niemożliwe - opowiadał gość Czwórki. Jak przekonywał, jednym z głównych celów imprezy jest promocja sportów rowerowych. - Boom na downhill trochę mija, a wielu miłośników tej dyscypliny zaczyna uprawiać enduro. Jednak poziom polskiego downhillu jest wciąż wysoki nawet w skali europejskiej i światowej - mówił ekspert.

Diverse Downhill Contest odbywa się w weekend 22 - 23 kwietnia. Oprócz zawodów dla profesjonalistów, odbywają się także imprezy i konkursy towarzyszące dla widzów. Co dzieje się podczas tegorocznej edycji i na co mogą liczyć fani tej dyscypliny sportu? I co będzie działo sie w lipcu 2017 na górze Żar? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji ze studia Czwórki.


BTP8 1200x660.jpg
Kolarstwo grawitacyjne podczas Bike Town Przemyśl 2017

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi:  Hanna Dołęgowska

Goście: Tomasz Gagat (współorganizator Diverse Downhill Contest)

Data emisji: 23.04.2017

Godzina emisji: 11.10

kd/gs

Czytaj także

Planszówkowe podziemie. Jak tworzy się gry?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 10:29
- Wśród autorów gier sporo jest programistów i wiele osób mówi, że tworzenie gier to matematyka. Ale ja jestem humanistą i stanowię zaprzeczenie tej tezy. Można projektować intuicyjnie, skupiać się na fabule - opowiadał Filipi Miłuński, projektant gier i założyciel Monsoon Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowy "PlenAir". Byliśmy w Kluszkowcach!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:09
W piątek 27 stycznia ekipę Czwórki można było spotkać w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski Kluszkowce, skąd dziennikarze relacjonowali zawody AZS Winter Cup w audycji "PlenAir". Na miejscu na uczestników czekało wiele atrakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka na stoku w Rąblowie. Sprawdźcie, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 12:02
W niedzielę 19 lutego Czwórka odwiedziła jedno z najpopularniejszych miejsc dla narciarzy w województwie lubelskim - stok narciarski w Rąblowie. Na uczestników audycji nadawanej na żywo czekały wyjątkowe atrakcje.
rozwiń zwiń