Tai Chi - energia, moc i adrenalina

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 13:20
Jak co roku, w ostatnią sobotę kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Tai Chi i Qigong. Tego dnia, przez cały świat przetacza się fala skumulowanej energii chi. 
Audio
  • Hanna Dołęgowska rozmawia z Małgorzatą Szkurłatowską, specjalistką medycyny chińskiej i nauczycielką Qigong (Co Was Kręci/Czwórka)
  • Tai Chi to trening nie tylko dla seniorów (Co Was Kręci/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Microgen/Shutterstock.com

- Do zrozumienia koncepcji tego ruchu filozofia przydaje się. Powiem więcej, im dłużej ćwiczymy, tym jest bardziej potrzebna. Ale na początku najważniejszy jest aspekt fizyczny i "ogarnianie" ciała - mówi Marek Baliński, założyciel Akademii Chen Taijiquan.

Warszawiacy świetowali ten dzień m.in. na Polu Mokotowskim wraz z Akademią Chen Taijiquan i Małgorzatą Szkurłatowską, specjalistką medycyny chińskiej i nauczycielką Qigong. - Jak sama nazwa wskazuje jest to praca z energią. Pewien wyczyn i pewna świadoma działalność, dzięki której polepszamy sobie przepływ energii w ciele - tłumaczy. - Mamy tutaj zestaw ćwiczeń wzmacniających i kręgosłup, i płuca, i nerki. Są też ćwiczenia ogólnorozwojowe. Relaksujące i odblokowujące - dodaje i podpowiada od czego zacząć trening Qigong.

Światowy Dzień Tai Chi na Polu Mokotowskim w Warszawie Światowy Dzień Tai Chi na Polu Mokotowskim w Warszawie

W audycji także rozmowa z Anną Sołoduchą o podwodnym Palau i informacje dotyczące Grand Prix Azerbejdżanu Formula 1 2019 w Baku - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 28.04.2018

Godzina emisji: 11.07

kul

Czytaj także

"W Gruncie Ruchu". Lekcje WF dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 12:50
- Tworzymy miks, w którym zredefiniujemy lekcje wychowania fizycznego dla dorosłych - zapowiadają współtwórcy i trenerzy Akademii "W Gruncie Ruchu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aktywność fizyczna - czy każdy może znaleźć sport dla siebie?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 18:00
Ruch opóźnia proces starzenia się organizmu - nawet o kilkadziesiąt lat. A równie cenne jak jazda na rowerze albo przebieżka są także spacerowanie, taniec i wchodzenie po schodach. 
rozwiń zwiń