"Kontrkultura” z wizytą w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 17:00
Trwa XII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry – Sopot 2012”. Dlaczego to wydarzenie jest wyjątkowe? Dlaczego teatr i teatr radia są wyjątkowe?
Audio

Jak co roku zaprezentowane zostaną najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne, a wśród pozostałych festiwalowych atrakcji znajdą się m.in.: spotkania z gwiazdami i reżyserami, spektakle teatralne, koncerty muzyczne oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.
W weekendowej "Kontrkulturze" opowiadamy i pokazujemy jak funkcjonuje Teatr Polskiego Radia. Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe, działa magnetycznie na aktorów, przyciąga od lat rzesze odbiorców? Rozmawiamy między innymi z dyrektorem - Januszem Kukułą, znakomitym reżyserem dźwięku Andrzejem Brzoską, z reżyserami słuchowisk, wspaniałymi aktorami i pisarzami, których teksty są adaptowane i goszczą w repertuarze Teatru Polskiego Radia...

Na niezwykłą podróż w świat radiowego teatru zaprasza w "Kontrkulturze" Magdalena Kasperowicz - posłuchaj audycji.
Zapraszamy również do wysłuchania niezwykłej rozmowy z człowiekiem teatru Malwiną Chabocką, absolwentką warszawskiej ASP na Wydziale Scenografii.

Czytaj także

Paweł Królikowski: Bywam w życiu szczęśliwy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 10:05
Aktor, który sporo dostał od życia. Twierdzi, że, aby być męskim, trzeba czasem być niemęskim. Paweł Królikowski gościł w czwórkowej "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak inspirująca może być natura?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2012 10:15
Źródłem inspiracji dla wielu artystów jest natura. Jedni intuicyjnie się z nią zespalają, nie niszcząc jej porządku i dopasowując się do warunków, inni potrafią wyczarować najprawdziwsze plenery we wnętrzu galerii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Korczak zilustrowany na nowo. Z sukcesem!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 10:00
Marianna Oklejak za ilustracje do książek Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy" i "Król Maciuś na wyspie bezludnej" otrzymała wyróżnienie graficzne w konkursie Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY.
rozwiń zwiń