Marcin Sitek: "Król dopalaczy" uczy ludzi dystansu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 18:50
- Chciałbym, żeby ludzie zaczęli śmiać się sami z siebie. Sam to robię i myślę, że dobrze byłoby, gdyby ludzie nauczyli się dystansu – opowiada Marcin Sitek, aktor kabaretowy, zwany także przekornie "Królem Dopalaczy".
Audio

"Król Dopalaczy" to one man show Marcina Sitka. – Powstał dzięki współpracy z Łukaszem Bluszczem, który jest autorem większości tekstu – opowiada Sitek w Czwórce.

Tytuł pojawił się, gdy akurat dwa lata temu, gdy monodram powstawał, w mediach triumfy święcił prawdziwy król dopalaczy, czyli pewien młody człowiek biznesu. – W naszym programie jednak tytułowy bohater jawi się jako "król życia", "coach wszystkich coachów" – opowiada Sitek. – Ludzie przychodzą na ten monodram w depresji, po ciężkim dniu, a wychodzą uśmiechnięci, bo już wiedzą, jak żyć - ja im to mówię – dodaje półżartem. – To oczywiście satyra na wszelkiego rodzaju coachingów, które odbywają się w różnych korporacjach.

 "Król Dopalaczy" na deskach (WIDEO) - rozmowa z Marcinem Sitkiem i Łukaszem Bluszczem

Sitek jednak nie czuje, że jego przyszłość aktorska powinna być związana z najróżniejszymi „one Man showami”. – Interesują mnie różne rzeczy – mówi aktor. – Gdy obserwuję różne inne programy widzę, że pojawia się tendencja, by wrzucić kilka brzydkich wyrazów, bo to zawsze działa tak, że ludzie rechoczą.

Dowiedz się więcej, słuchając całej rozmowy z Marcinem Sitkiem w audycji "Kontrkultura".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Daukszewicz: w życiu najważniejsza jest przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 13:00
Został uznany za "aktorską nadzieję 2012" roku. Wypatrzyła go reżyserka Agnieszka Glińska, a Maciej Englert powierzył mu jedną z ról w "Hamlecie". Talent ma w genach, czy mógł wybrać inną drogę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Więckiewicz: scenariusz mnie bierze albo nie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 18:00
- Staram się grać różne role - mówi aktor. Kiedyś grał to, co dostał, dziś jest już w tej komfortowej sytuacji, że może wybierać, co zagra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Simlat: Uwielbiam, gdy film zaczyna robić się sam

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 11:00
Łukasz Simlat gościł z "Kontrkulturze". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z tym niezwykłym aktorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eryk Lubos: aktor to tylko zawód

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 18:00
Eryk Lubos nie lubi mówić o sobie. Ula Kaczyńska namówiła go jednak na rozmowę o jego rolach, serialu "Misja Afganistan" i o tym, jak radzi sobie z popularnością.
rozwiń zwiń