Pracownik idealny nie istnieje. A pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 19:57
Anestezjolog to najbardziej szanowany i najlepiej opłacany zawód w Stanach Zjednoczonych. W Polsce wygląda to trochę inaczej - uwielbiamy sprzedawców lodów, drażnią nas kontrolerzy biletów i komornicy. Czy istnieje zatem idealna praca? Bo pracownik i pracodawca, niestety, raczej nie.
Audio
  • Posłuchaj, jak Dominik Olędzki szukał pracy idealnej

 Pracodawcy na całym świecie mają trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na kluczowe dla ich działalności stanowiska. Tymczasem powstają przeróżne rankingi wyłaniające najlepsze i najgorsze zawody - praca marzeń zależy m.in. od kraju - bo np. być policjantem z drogówki w Australii, gdzie nikt nie łamie przepisów to całkiem łatwa i przyjemna fucha, a w Indiach to już wygląda trochę gorzej. Raczej nie lubimy kanarów czy komorników, za to uwielbiamy sprzedawców lodów.

 - Wybierając pracowdawcę moi klienci głównie kierują się kwestiami finansowymi - opowiada ekspert Czwórki. - Zatem idealny jest taki, który dobrze płaci. Dla wielu kandydatów znaczenie ma też atmosfera w firmie, możliwości rozwoju i zakres wykonywanych obowiązków.

Coraz częściej jest tak, że rozmowy kwalifikacyjne odbywają się na wielu etapach. Również z tego względy, że na naszym rynku działa bardzo wiele firm międzynarodowych.

 - Zdarza się i tak, że jednym z elementów jest telekonferencja albo rozmowa przez skype'a z osobami, które w Polsce nigdy nie były, ale zajmują wysokie, decyzyjne stanowisko - tłumaczy rozmówczyni Dominika Olędzkiego.

Autorzy audycji "Bed & Breakfast" postanowili poszukać idealnej pracy i idealnego pracownika. Sprawdź, czy im się to udało.

 

 

 

Czytaj także

Zwiedzaj europejskie miasta na własną rękę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 09:21
Choć są wakacje, nie wszyscy wylegują się na plaży. Niektórzy wolą zostać w mieście i zwiedzać. A sposobów na to jest mnóstwo: można poruszać się nysą, meleksem, rowerem albo open-busami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice wizytówek

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 07:10
Małe kartoniki – a kryją w sobie wiele możliwości. Jakich? O tym rozmawialiśmy w sobotnim "Bed & Breakfast".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastoletni rządzą światem!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 10:00
Czy współczesnym światem rządzą nastolatki? O tym rozmawiamy w niedzielnym "Bed & Breakfast".
rozwiń zwiń