Po Zatybrzu nie chodź w klapkach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 20:05
- W tej rzymskiej dzielnicy każda uliczka jest do siebie podobna, więc łatwo się tu zgubić... i o to właśnie chodzi! - opowiadała Julia Wollner.
Audio

Zatybrze uznawane jest za najstarszą część Rzymu. Dawniej zamieszkiwane przez biedotę i mniejszości etniczne, dziś jest jedną z najdroższych i najbardziej popularnych dzielnic Wiecznego Miasta. - Dzisiaj to prestrzeń artystów, z bardzo drogimi mieszkaniami i najlepszymi restauracjami w mieście - mówiła w Czwórce Julia Wollner, redaktor naczelna magazynu "La Rivista".

Jednym z kultowych miejsc Zatybrza dla włoskiej młodzieży jest bar Hamulce i Sprzęgła, do którego wpada się na drinki i przekąski. - Przychodzą tam prawdziwe tłumy, ktoś siedzi na krawężniku, ktoś gra na gitarze, jest dużo śmiechu i gwaru, ale mieszkańcom to nie przeszkadza - opowiadała.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata!

Główną atrakcją tej dzielnicy są wąskie i kręte uliczki przy których co chwilę natknąć się można na niesamowite, stare kamienice i kościoły. Mniej przyjemnym aspektem nadrzecznego położenia dzielnicy są tutejsze... niespodzianki. - Kiedyś, spacerując wieczorem, poczułam, że wdepnęłam w coś oślizgłego i miękkiego. Okazało się, że był to rozjechany szczur. Niestety tych stworzonek jest tam dosyć sporo - wspominała podróżniczka.

Więcej na temat atmosfery życia na Zatybrzu w nagraniu audycji "4 do 4"..

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rovaniemi: Miasto śniegu i rodzinne strony Świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 16:00
Symbolem tego fińskiego miasta uznawanego za stolicę Laponii są rogi renifera. Zostało ono zbudowana w taki sposób, że nawet układ ulic je przypomina. Temperatury są niskie, ale turystów rozgrzewają z pewnością atrakcje, które tam na nich czekają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak blisko, a jednocześnie tak daleko – Moskwa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 17:47
Moskiewskie metro miało swego czasu służyć za schron. – W przypadku zagrożenia wszyscy mieszkańcy mogą w ciągu 15 minut zejść, a całość zostanie zamknięta i będzie funkcjonować jako podziemne miasto - mówi gość Czwórki. Ale to nie koniec tajemnic tego pełnego kontrastów konglomeratu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedeń: dla koneserów win i miłośników kebabów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 12:00
Wiedeń uznawany jest przez wielu za miasto artystów i sztuki. Uchodzi także za miejsce przyjazne turystom. O tym, co warto tam zobaczyć, w których lokalach warto się stołować, a czego unikać, opowiedzieli w Czwórce ludzie, którzy to miast znają od podszewki.
rozwiń zwiń