Malowany chłopak. Męski makijaż będzie w modzie?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 12:38
Ostatnio w internecie coraz częściej możemy oglądać porady dla mężczyzn a propos nakładania odpowiedniego makijażu do szkoły czy do pracy. Czy ten całkiem nowy i jak na razie nieco szokujący trend może się przyjąć?
Audio
  • Męski makijaż najnowszym krzykiem mody? (BąŻur/Czwórka)
Nie tylko w balecie czy w teatrze, ale także do pracy i do szkoły. Panowie zaczynają się malować
Nie tylko w balecie czy w teatrze, ale także do pracy i do szkoły. Panowie zaczynają się malowaćFoto: Glow Images/Dylan Ellis

Dzisiaj malujący się mężczyzna jest jeszcze uważany za ekscentryka, jednak należy pamiętać, że w przeszłości nie było to żadną ekstrawagancją, nie wspominając już o świecie mody i sztuki gdzie męski makijaż jest po prostu codziennością. - Jesteśmy już przyzwyczajeni, że mężczyźni dbają o siebie i interesują się modą, więc być może z makijażem też tak będzie. To co nas szokuje jednocześnie jest też przyciągające - przekonuje zaproszona do studia Czwórki Agnieszka Świst-Kamińska, doradczyni do spraw do spraw wizerunku i cool hunterka.

Oprócz opinii zaproszonej ekspertki we wtorkowym "BąŻurze" wysłuchaliśmy także waszego zdania na ten temat, a o swoich "makijażowych nawykach" opowiadał nam pewien mieszkający w Warszawie student. - Na początku zacząłem się malować, bo myślałem, że powinno się to robić. Z czasem przerodziło się to w zwykłą chęć malowania się, żeby wyglądać lepiej niż wyglądam - wyznaje. A jak na jego makijaż reagowało i reaguje środowisko, w którym się obraca - rodzina, inni studenci, wykładowcy? Czy makijaż zabiera mężczyznom męskość, a może wręcz przeciwnie?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której zdradzaliśmy także trendy męskiej mody na przyszły rok.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał: Diana Zyglewska

Gość: Agnieszka Świst-Kamińska

Data emisji: 27.09.2016

Godzina emisji: 6.10

jsz/kd


 


Czytaj także

Trendy w sporcie. Którą dyscyplinę wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 15:10
Które dyscypliny sportowe królować będą w najbliższych miesiącach w klubach fitness i poza nimi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak sobie uszyjesz tak się ubierzesz

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 12:00
"DIY" lub "handmade" - do tego całkiem młodego jeszcze trendu jakiś czas temu dołączyło się szycie własnych ubrań. W rozmowie z Anną Maksymiuk-Szymańską odkrywamy niektóre z tajników szycia, sprawdzamy czy ta tendencja może na stałe zagościć w Polsce oraz pytamy ją: dlaczego się szyje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fitness medyczny - aktywność na receptę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 14:27
Jeśli wydaje ci się, że nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy depresja to przeciwwskazania do uprawiania sportu, to jesteś w błędzie. Fitness medyczny to droga by odstawić niektóre leki.
rozwiń zwiń