Dzień Radia - podbój kosmosu i nagroda Nobla w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 14:31
Jak co roku, 11 kwietnia Czwórka świętuje Polski Dzień Radia. Dlatego w specjalnym wydaniu "Expressu naukowego" w "Stacji Nauka" cofnęliśmy czas, by posłuchać archiwalnych audycji radiowych.
Audio
  • Archiwalne audycje Polskiego Radia w Czwórce (Stacja Nauka/Czwórka)
Z okazji Polskiego Dnia Radia Czwórka przeniosła się w czasie
Z okazji Polskiego Dnia Radia Czwórka przeniosła się w czasieFoto: Shutterstock.com/Elzbieta Sekowska

studio male-Czwórka_1200x660.jpg
Polski Dzień Radia w Czwórce

Znaleźliśmy się więc m.in. w 1961 roku, gdy pierwszy człowiek pojawił się w kosmosie. Wysłuchaliśmy przemówienia jednego z profesorów ówczesnej Radzieckiej Akademii Nauk i okrzyków uszczęśliwionych mieszkańców Moskwy.

Przenieśliśmy się także do roku 1996 i wysłuchaliśmy dźwięków wydawanych przez radioteleskop - podobno największy w Polsce. Byliśmy też na początku lat 70., gdy Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny otrzymał amerykański profesor Sutherland za pracę i odkrycia w dziedzinie mechanizmu działania hormonów. - To wielki zaszczyt i przyjemność i oczywiście jestem uszczęśliwiony - mówił na antenie Polskiego Radia naukowiec. Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału reporterskiego w "Stacji Nauka".

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz 

Data emisji: 11.04.2017

Godzina emisji: 12.10

kd/jsz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radio cyfrowe. Czy analog przejdzie do lamusa?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:22
11 stycznia 2017 roku radio w Norwegii rozpoczyna proces przechodzenia na nadawanie cyfrowe. Co to oznacza dla słuchaczy i czy cyfryzacja czeka niebawem także inne europejskie kraje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmos w pigułce. Kiedy znajdziemy drugą Ziemię?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 15:26
- Co chwilę dowiadujemy się o jakiejś planecie poza Układem Słonecznym. Jest ich już kilka tysięcy, jednak większość z nich to planety gazowe. Tam życia nie znajdziemy, ale warto zwrócić uwagę na ich księżyce - mówi w "Stacji Nauka" Mateusz Borkowicz, astronom z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
rozwiń zwiń