Polskie Radio
Section05
mróz

Zimni ogrodnicy i zimna Zośka: czy jest się czego bać?

Nadeszli właśnie tzw. zimni ogrodnicy i zimna Zośka – cztery dni stosunkowo silnego i gwałtownego oziębienia, które co roku straszy rolników, ogrodników i działkowców. Czy rzeczywiście jest się czego bać, skąd się bierze taka zmiana pogody i jak ewentualnie zapobiegać stratom spowodowanym ewentualnymi przymrozkami?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA pogoda klimat rolnictwo kwiaty rośliny mróz Trójka Mateusz Drozda

PROGNOZA POGODY Przymrozki w południowo-wschodniej części kraju. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami w południowo-wschodniej części kraju. Miejscami przy gruncie temperatura spadnie do -3 stopni Celsjusza. Jak powiedziała synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska w niedzielę będzie pochmurnie i chłodno. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców pogoda prognoza prognoza pogody IMGW deszcz burza mróz społeczeństwo

ALERTY IMGW Przymrozki na terenie całego kraju. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla terytorium całego kraju, z wyjątkiem okolic nad samym morzem. Synoptycy prognozują spadek temperatury do około minus 2 stopni Celsjusza, a przy gruncie do minus 5. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 11 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje od późnych godzin wieczornych do rana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców śnieg Tatry góry IMGW alert pogodowy pogoda prognoza pogody mróz

ALERTY IMGW Wkrótce załamanie pogody. Znamy prognozę IMGW, są ostrzeżenia

W czwartek w wielu miejscach Polski temperatury wzrosły powyżej 20 stopni Celsjusza. Taka aura nie utrzyma się jednak długo. W nocy czeka nas załamanie pogody. - Strefa chłodnego frontu atmosferycznego będzie przemieszczać się przez nasz kraj z północnego zachodu na południowy wschód - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Emilia Szewczak z biura prasowego IMGW. 
Zobacz więcej na temat:  IMGW deszcz TYLKO U NAS mróz pogoda POLSKA regiony POLSKA podkarpackie

ALERT POGODOWY Pogoda: śnieg, wiatr i zachmurzenie. Alerty IMGW dla większości województw

Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnej i wietrznej aury. Nad morzem porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 90 km/h. Temperatura w większości województw powinna utrzymywać się powyżej zera. W niektórych regionach spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. IMGW wydało alerty dla zachodnich regionów.
Zobacz więcej na temat:  pogoda zima POLSKA IMGW prognoza pogody mróz społeczeństwo alert pogodowy