X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natura 2000. Ochrona przyrody w całej Europie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 18:03
21 maja przypada Europejski Dzień Obszarów Natura 2000. Program chroni cenne, zagrożone w skali całej Europy obszary przyrodnicze. To miejsca, o które trzeba wyjątkowo dbać.
Audio
  • Natura 2000 - na czym polega program? (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Aleksander Bolbot/Shutterstock.com

Unijna sieć Natura 2000 obejmuje ponad milion kilometrów kwadratowych na lądzie i morzu. Do stworzenia elementów tej sieci zobowiązały się wszystkie kraje członkowskie UE. - Program ma na celu ochronę wyjątkowo cennych siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt - tłumaczył dr Łukasz Rejt z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Od rezerwatów różni się to tym, że chronimy nie obszar, a konkretne siedlisko czy gatunek w danym obszarze.

Ideą Natury 2000 jest zachowanie pewnych walorów przyrody, nawet nie tyle dla nas, ile dla przyszłych pokoleń dr Łukasz Rejt

Miejsca należące do Natury 2000 są ogólnodostępne i mozna dowolnie z nich korzystać. Chodzi jedynie o to, by im nie szkodzić. - Jeśli u kogoś na działce znajduje się siedlisko objęte ochroną, pewne ograniczenia w użytkowaniu tego terenu mogą zostać wprowadzone. Natomiast na pozostałym obszarze można robić wszystko - mówił ekspert.

Komu ma służyć ten program i jak ta idea wprowadzana jest w życie? Co stanowi o wartości elementów objętych ochroną w ramach programu Natura 2000? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Kaja Zemła

Gość: dr Łukasz Rejt (Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska)

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 12.12

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klisino: aleja lipowa i chrząszcz o zapachu piżma

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 15:50
W kolejnej odsłonie audycji "Hotspot" odwiedzimy między innymi aleję lipową w miejscowości Klisino na Opolszczyźnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drzewa, które… zmieniają płeć

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 15:04
Cis - drzewa tego gatunku rosnące w Wielkiej Brytanii zmieniają swoją płeć. Jak tamtejsi naukowcy doszli do tego odkrycia i czy to rzeczywiście jest możliwe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skowronek - ptak z fryzurą na Jamesa Deana

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 11:29
- Skowronka nie spotkamy wśród drzew ani krzaków. On lubi otwarte przestrzenie, rozłożyste łąki - mówi Bartosz Popczyński z Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej.
rozwiń zwiń