Eduboty. Jak roboty pomogą w nauce geografii?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 16:02
Nastoletni naukowcy z Białegostoku stworzyli roboty. Jeżdżące po mapach świata. Mają pomóc w nauce geografii i kartografii na lekcjach.
Audio
  • Czym są Eduboty i w jaki sposób mają pomagać uczniom w geografii? (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pikselstock/Shutterstock.com

Na czym polega gra z robotem? Trzeba dotrzeć do wybranej stolicy w określonym czasie, jeżdżąc wyłącznie… po mapie. - To mapa edukacyjna przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. Jest to plansza interaktywna, połączona z dwoma robotami, wydrukowanymi na drukarce 3D - mówili twórcy Edubotów Bartłomiej Łotko i Marek Nowik. - Roboty mają gąsienice i diodę laserową, służącą do oznaczania naszej lokalizacji na mapie. Gdy nasza lokalizacja zgodzi się z położeniem wybranego miasta, zdobywamy punkt.

Ta gra wymaganie tylko wiedzy o tym, gdzie znajduje się dana stolica, ale także zręczności. Jak powstawała gra i skąd wziął się pomysł na jej stworzenie? Czym różnią się kolejne poziomy trudności i jak pomysłodawcy gry planują rozwijać swój projekt? O tym w nagraniu rozmowy, którą przygotował Maciej Oswald

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 7.06.2018

Godzina emisji: 12.28

kd

Czytaj także

Piksele w oczach. W jakiej rozdzielczości widzi człowiek?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 13:00
Czy wszyscy widzimy tak samo? Na to pytanie odpowiedział w Czwórce Mariusz Strąk, lekarz okulista, którego zdaniem ludzkie oko działa jak... świetnej jakości kamera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fakty i mity dotyczące mikrofalówki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 14:49
Mikrofalówka potrafi zdziałać cuda: szybko odgrzać jedzenie, przygotować popcorn, a nawet... zainspirować. Czy mikrofale rzeczywiście nam szkodzą?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety w świecie IT. "Jest ich coraz więcej"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 19:12
- Kobiety mają dostęp do świata IT, ale wciąż niewiele z nich w ogóle chce do tego świata wchodzić - mówił Adrian Czabanowski z programu "IT For She".
rozwiń zwiń