X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pustułka - kot w świecie ptaków

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 14:25
- Tego ptaka nie da się niczego nauczyć – żartowali prowadzący „Najlepszy dzień tygodnia” Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz.
Audio
  • Sekretne życie pustułki - co chciałbyś wiedzieć o tych ptakach (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Pustułki to średniej wielkości ptaka drapieżnego z rodziny sokołowatych
Pustułki to średniej wielkości ptaka drapieżnego z rodziny sokołowatychFoto: Jearu/Shutterstock.com

Pustułka to niewielki sokół, drapieżnik, polujący na gryzonie, m.in. myszy, nornice, szczury, ale także mniejsze ptaki, jak wróble i zięby. Zamieszkuje zazwyczaj wysokie drzewa, obrzeża rozległych lasów, w górach zamieszkuje okolice skał z porębami leśnymi. - Pustułki powinny żyć w lasach, ale obserwujemy, że coraz częściej przenoszą się do miast. Budujemy tam dla nich skrzynki lęgowe, które chętnie zasiedlają – tłumaczyła Magdalena Dziadosz z Miastoiptaki.pl. – Lubią też mieszkać w zakamarkach budynków, i często goszczą na naszych balkonach.

Sokolnicy próbowali kiedyś wyszkolić pustułki tak, by zachowywały się jak sokoły, ale to nigdy się nie udawało Magdalena Dziadosz  

Skąd wzięła się nazwa pustułki i co wspólnego ten ptak ma z sokołem? Dlaczego nie da się pustułki wytresować? jak brzmi jej śpiew i gdzie najczęściej ją można spotkać? O tym w nagraniu materiału reporterskiego ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Data emisji: 18.05.2018

Godzina emisji: 6.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kos - można go spotkać i w parku i w lesie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 10:40
- W miastach parki imitują zbiorowiska leśne. To taka podróbka lasu, z której kosy chętnie korzystają. Dziś mówi się nawet o tym, że mamy ich dwa genotypy: leśne i miejskie - tłumaczy w Czwórce przyrodnik i autor bloga "Kacper i jego zwierzaki" Kacper Kowalczyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zorza, zaćmienie. Karol Wójcicki o "nieprzeciętnych zjawiskach"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 17:10
- Jednym z unikatowych zjawisk w skali planety, ale nawet układu słonecznego, jest zaćmienie Słońca - mówił Karol Wójcicki, juror plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni 2018", w audycji Kuby Marcinowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skowronek - ptak z fryzurą na Jamesa Deana

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 11:29
- Skowronka nie spotkamy wśród drzew ani krzaków. On lubi otwarte przestrzenie, rozłożyste łąki - mówi Bartosz Popczyński z Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej.
rozwiń zwiń