Polskie Radio
Section05
maszyny

Polski przemysł maszyn rolniczych wraca do gry

Polski przemysł maszyn rolniczych odradza się, choć nie sprzyja temu brak kadry konstruktorskiej. Po zmianach ustrojowych zlikwidowany zostały wydział kształcący takich specjalistów na politechnice w Płocku oraz Instytut Budownicta, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie. Teraz jednak sytuacja zaczyna się zmieniać, o czym świadczy bogata ekspozycja polskich maszyn w czasie targów AGROTECH w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Kwiatkowski rolnictwo maszyny

Mniejsze obowiązki szkoleniowe dla operatorów maszyn

Nowelizacja rozporządzenia ministra gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, która likwiduje nadmierne obowiązki szkoleniowe dla operatorów tych maszyn została podpisana przez Ministra Rozwoju i Finansów i wejdzie w życie 1 kwietnia, podało Ministerstwo Rozwoju. Nowe rozwiązania są częścią pakietu ułatwień dla przedsiębiorców #100zmianDlaFirm.
Zobacz więcej na temat:  firmy firma maszyny szkolenia

Wyładuj złość w… automacie

Złość jest jedną z najgroźniejszych i najbardziej niebezpiecznych emocji, która powoduje wiele szkód nie tylko jednostce, ale też jej otoczeniu. Z psychologicznego punktu widzenia to pozytywna reakcja, ponieważ pokazuje, że coś jest nie tak i mobilizuje organizm do działania. Kiedy jednak jest tłumiona lub przenoszona na innych, często przeradza się w agresję i przemoc. Na szczęście sposobów na wyładowanie złości nie brakuje, a nawet wciąż przybywa.
Zobacz więcej na temat:  agresja automatyka emocje maszyny psychoterapia STYL ŻYCIA