Matura 2020. W tym roku inna niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 17:05
Pierwszego dnia matur niektórym licealistom wystarczyło zaledwie 90 minut, by uporać się z fantastyką w zderzeniu ze Stanisławem Wyspiańskim. Dziś musieli zmierzyć się z egzaminem z matematyki w wersji podstawowej. Jak poszło?
Audio
  • Matura 2020. Jak zdający poradzili sobie z Królową Nauk? (Stacja nauka/Czwórka)
Egzamin maturalny z j. polskiego
Egzamin maturalny z j. polskiegoFoto: PAP/Lech Muszyński

Jak mówili tegoroczni maturzyści z I LO im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. - Nieco inaczej wyobrażaliśmy sobie to przed maturą, na samym egzaminie zadania wyglądały nieco inaczej - opowiadali na chwilę po opuszczeniu sali egzaminacyjnej.

Ten egzamin jest obowiązkowy dla wszystkich zdających. Jedni przygotowywali się do niego solidnie, by zdobyć jak najwyższy wynik, inni, jak mówili, nie wiążą swojej przyszłości z naukami ścisłymi, oczekują więc zadowalającego wyniku. Tegoroczna matura z pewnością przejdzie do legendy, ponieważ po raz pierwszy w historii zdający nie pisali go wspólnie, na jednej sali. Zamiast tego byli podzieleni na mniejsze grupy, a test odbywał się jednocześnie w kilku salach. 

Do szkoły można było wejść wyłącznie w maseczce, a zdjąć ją dopiero w trakcie przystąpienia do rozwiązywania arkusza. Każdorazowo każdego maturzystę i opiekuna obowiązywała też dezynfekcja rąk. A jak czują się licealiści? Jak mówią to czas, kiedy powinni się zrelaksować i postarać się dać z siebie wszystko. 

Tymczasem trzymamy kciuki za dobre wyniki na testach z kolejnych przedmiotów. Każdego dnia zapraszamy na relację w "Stacji nauka".

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz 

Data emisji: 09.06.2020

Godzina emisji: 12.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkusz maturalny pod lupą. O czym należy pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 18:00
Według wstępnych ustaleń egzamin pisemny na poziomie podstawowym z tego przedmiotu odbędzie się 9 czerwca. Mamy zatem jeszcze kilka tygodni na ostatnie powtórki. A jak przygotować się do samego egzaminu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2020. Jak poradzić sobie z geometrią analityczną?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:44
Egzamin dojrzałości odbędzie się za niespełna miesiąc, bo już 9 czerwca. A my w Czwórce konsekwentnie powtarzamy materiał z poprzednich lat. Tym razem wspólnie zerkniemy na arkusz maturalny z 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matematyczna karta wzorów - legalna ściąga na maturze

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 16:18
Nie trzeba uczyć się wszystkich wzorów! Na maturze z matematyki można skorzystać z pojemnej karty wzorów. Co się w niej znajduje? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matury 2020 wystartowały. Uczniowie: język polski nie był taki trudny

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 14:58
Zaczęło się - matury wystartowały. Czwórka pojawiła się więc z żółtym mikrofonem w I LO im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gdańskim, by wspierać maturzystów oraz zbierać na gorąco pierwsze wrażenia.
rozwiń zwiń